Forum Navigation
You need to log in to create posts and topics.

Kucēns pārāk sapriecājas

Sveiki. Mans suns ir 6 mēnešus vecs kucēns. Ļoti foršs sunītis un kopumā visu ļoti ātri apgūst. Bet ir viena problēma, viņa pārāk sapriecājas, kad satiek jauus cilvēkus vai vispār satiek cilvēkus. Es saprtu, ka tas ir labāk nekā, ja būtu pretēji, bet viņa paliek arvien lielāka un lielāka (Tagad jau ir 8kg). Šodien bijām aizgājušas pie vetārsta un uzgaidāmā telpā bija 3 cilvēki un sieviete recepcijā. Un visu šo laiku viņa to vien gribēja kā iet pie šiem cilvēkiem un draudzēties un ar priekšķepām atspiesties pret kājām. Un kā reiz biju aizmirsusi paņemt gardumus, lai novērstu viņas uzmanību.

Mans jautājums ir vai šī priecāšanās par visu ar laiku pazudīs vai tas ir tīri treniņu darbs? Un kurā vecumā prieka čurāšana beidzas? Kā jau minēju, viņai ir 6 mēneši, bet joprojām pasprūk priekka čuriņa satiekot citus cilvēkus. Tas notika arī pie vetārta..

Kādā brīdi kucēna prieki pazudīs, bet protams arī vajag apmācīt, lai zin, kad jāpārtrauc. Lekšana ar kājam uz cilvēkiem nav labs ieradums un viņai jāsaprot, ka tā nav pareizi. Labi, ka suns ir draudzīgs, bet vienkārši būtu jāzin, ka ir kādi notiekumi, kuriem jāseko. Un viņa ir tikai kucēns, tāpēc vēl ir laiks viņu apmacīt 😉

Mans suns no priekiem beidza čurāt, kad viņam bija aptuveni 7 mēneši. Es gan neesmu eksperts šajās lietās, bet šķiet, ka tas ir atšķirīgi katram sunim. Vienīgais, ko var darīt - apmācīt un trenēt suni. Varbūt ir vērts aprunāties ar suņu treneri, lai zinātu ko darīt ar suni, bet nav jau arī tā, ka sunim būtu kādas baigās problēmas. Domāju, ka katrs suņa saimnieks ir gājis kam tādam cauri un tiklīdz zināsi kā tieši suni trenēt, lai tā nedara, viss būs daudz vieglāk un skaidrāk. Veiksmi!

Manējais gan tik ļoti nepriecājas satikt cilvēkus 😀

Bet vajadzētu fousēties uz paaugstinātas aktivitātes apmācību (tad, kad ir kādi prieki, emocijas utt) un tad varētu būt labāki rezultāti, kad piemēram, sagaida ciemiņus vai sasveicinās no sēdus stāvokļa un tādā veidā labāk tiktu kontrolēti viņas prieki.

Manam sunim arī tā pati problēma. Viņam ir tikai 14 nedēļas. Viņam ļooooti patik cilvēki un katram ir virsū jāuzlec. Kad zinu, kad kāds tuvojas, lieku pie pavadas. Mēs trenējam to, lai viņš skatās uz mani (nolieku gardumu pie deguna un nedodu to pirms mūsu acu kontkata. Kā arī palielinu acu kontakta ilgumu, lai noturētu uzmanību). Tagad viņš zin, ka būs uzmanība - būs gardums. Tad, kad zinu, ka ir uzmanība noķerta, saku lai apguļās. Un tad, kad ir nomierinājies, palaižu vaļā no siksnas. Parasti ja saucu - nereaģē. Nekad nepielietoju kliegšanu vai fizisku spēku. Pamēģiniet kā iepriekš aprakstīju, varbūt strādā 😉

Paldies, būs jāpamēgina 😉