Suns Vilsons

16 Jūl, 2020

Suns Vilsons

6.jūlijā, aprit tieši gads, kopš adoptējām mazsunīti Vilsonu no patversmes “Ulubele”. Tieši Facebook Ulubeles lapā ievietotā  fotogrāfija ar Vilsonu saviļņoja sirdi, un bija noturīga vēlme iepazīties ar viņu dzīvē.

Tā nu vienā sestdienā devāmies uz Ulubeli, pa ceļam sagādājot gardumus patversmes iemītniekiem. Uzrunājām darbinieci un izteicām vēlmi iepazīties ar Vilsonu, taču izrādījās, ka Vilsons ticis izvests pastaigā un jāpagaida kādas 15 min. Mēs gaidījām, tikmēr aplūkojam citus iemītniekus.

Pagāja 15min un nekā, vēl 15 min, tad teica, ka laikam dikti garā pastaigā aizdevies. Jautāja vai mēs turpināsim gaidīt. Atbildējām, ka gaidīsim gan. Tā nu pēc aptuveni stundas ilgas gaidīšanas viņš tipināja mūsu virzienā. Tā bija mīlestība no pirmā acu skata. Mums deva pusstundu, lai iepazītos. Pagājām nost no voljēriem klusākā vietiņā, mīļojāmies un apsvērām visus plusus un mīnusus.

Tikmēr Vilsons jau ierušinājās klēpī un “sabučoja”. Gala vārds piederēja vīram, jo es par suni sapņoju kopš sevi atceros.  Tā nu ar mūsu “jā” vārdu devāmies uz Ulubeles adopcijas centru. Arī tur viss ritēja pozitīvi, atbildām adoptētāju kritērijiem. Pirmais kopīgais brauciens ar auto – viss lieliski, Vilsons ar auto ir uz Tu, priecīgs un satraukts sēdēja man klēpī un devās uz jauno un vēl nezināmo dzīvi pie mums.

Tā nu mūsu ģimenē ienāca draugs, cilvēka labākais draugs – suns.

Līdz pat šodienai ir labās dienas, ir ne tik labās, ir priecīgās un ne tik priecīgās dienas. Kopš adopcijas brīža Vilsons ir ļoti mīļš, bet ar saviem untumiem un raksturu. Īpaši sliktā īpašība – agresivitāte pret citiem suņiem (par to jau tikām brīdināti Ulubelē).

Pirmās pastaigas bija liels pārbaudījums, bet tad jau iemanījāmies un mēģinājām viņu valdīt un mācīt. Iepazīstot Vilsonu, redzējām, ka nav īsti mācīts pat elementāri sēdēt, nerunājot nemaz par citām komandām.

Tā kā par Vilsona iepriekšējo dzīvi neko nezinām, tad tikai pēc uzvedības un dažādām niansēm var spriedelēt par to, ko šis brīnums ir piedzīvojis.

Šī gada laikā esam viņam iemācījuši komandu “sēdēt” ar  un bez kāruma palīdzības. Vēl viņš demonstrē cirka cienīgus trikus, kā lēkāšanu uz pakaļkājām un paslēptā našķa meklēšanu. Ir dienas, kad Vilsons ir paraugsuns – perfekti iet blakus; un tādas dienas, kad pastaigas laikā iegulda savu muskuļu masu un velk mūs tālēs zilajās. Ne velti Vilsona otrais vārds ir Muskulis.

Vēl mēs regulāri braucam pie vecākiem, kuri dzīvo privātmājā. Iepazīšanās ar vecākiem bija amizanta, jo Vilsons nikni reaģēja uz spieķi, ko izmanto tētis. Gāja laiks, un tagad jau abi ir draugi, par to liels prieks.

Pagalmā Vilsons dzīvojas super garā un vieglā pavadā, jo tikām jau brīdināti, ka ir brīvdomātājs un brīvstaigātājs jeb bēdzējs. Arī pagalma pavadas jautājumu risinām – mācām viņu palikt pagalmā bez saites. Ar katru reizi arvien vairāk izdodas.

Mēs, Vilsona cilvēki, esam lieli dabas entuziasti. Apceļojam Latviju, ejam pārgājienos, un suns Vilsons iespēju robežās mums pievienojas. Suns ir pabijis daudz un dažādās Latvijas pilsētās, ciematos un dabas objektos. Ar ūdeni Vilsons ir uz Jūs.

Lietus viņam nepatīk, peļķes apiet. Ik pa laikam pēc vajadzības Vilsonam ir dušas laiks, kad jānomazgā pastaigu laikā uzkrātie dubļi un putekļi. Peldētmīlis nav, bet karstajās dienās piespiedu kārtā bija pelde upē (lai gan vienā no pārgājieniem labprātīgi veldzējās purva slapjumā).

Vilsons ir lielisks sabiedrotais mūsu aktivitātēs, viņš ir mūsu tempa turētājs, jo tam visur jābūt un jāiet pirmajam, līdz ar to mēs sekojam viņam. Lieliski iederas arī mūsu draugu kompānijā, jo visiem ir draugs.

Ik pa laikam no Vilsona puses ir pastiprināti mīlestības uzplaiksnījumi, kuros viņš tik ļoti mīl iekāpt klēpī, bučot mūs un ar ķepām apķerties ap kaklu. Šādi brīži aizslauka visus viņa nedarbus.

Ir tik daudz, ko par Vilsonu teikt, bet nu jau pietiks. Vilsons ir super suns.

Reizēm domājam: “Nez ko Vilsons domā par mums un ko viņš teiktu, ja spētu runāt?” Bet šķiet, ka arī mēs viņam patīkam, jo uzmana un sargā mūs ļoti un pārdzīvo, ja neredz mūs kaut vienu dienu.

Paldies Ulubelei, kurā ieguvām savu vismīļāko suņuku!

Cieņā,

Baiba, Oskars & Vilsons 🐕 sūta sveicienus saviem Ulubeles daugiem!

P.S. Vilsons ir sociāls suns, uzmeklē viņu instagram: @sunsvilsons vai #sunsvilsons