9 labākās bezspalvu kaķu šķirnes

bezspalvas kaķi
24 Mai, 2020

9 labākās bezspalvu kaķu šķirnes

Bezspalvu kaķu šķirnes ir ģenētiskas mutācijas rezultāts. Dažiem bezspalvu kaķiem ir ļoti sīks apmatojums, bet citi ir pavisam gludi. Šiem kaķiem ir nepieciešama īpaša aprūpe – palīdzība, lai saglabātu siltumu, kā arī jāpasargā āda no saules. Dažiem kaķiem ir nepieciešamas regulāras vannas, lai novērstu eļļas uzkrāšanos uz ādas. Ja jums ir intrese iegādāties bezspalvu kaķi, šeit būs 9 labākās šķirnes.

Daži cilvēki uzskata, ka bezspalvu kaķi ir hipoalerģiski, taču tā nebūt nav taisnība. Parasti šie alergēni ir kaķa ādā vai siekalās, kas izraisa šos simptomus.

1. Bambino

Bambino ir mazizmēra kaķis bez apmatojuma, kā to norāda arī nosaukums (kas itāļu valodā nozīmē mazulis vai bērns). Šis pundurkaķis ir krustojums starp Sfinksu un Mančiku. Dažiem kaķiem varētu būt neliels apmatojums, galvenokārt uz sejas, ausīm, kājām un astes. Savukārt citi ir pilnīgi bez spalvas. Šie kaķi mēdz būt sociāli, sirsnīgi un diezgan rotaļīgi.

Bezspalvu kaķi - Bambino


Šķirnes pārskats

Svars: 2,5 – 4 kg
Augstums: 18 – 20 cm
Fiziskās īpašības: Bez spalvas vai nelielu apmatojumu; lielas ausis

2. Donskojs

Donskojs arī ir unikāla šķirne, kas pazīstams arī kā Donas Sfinkss. Atšķirībā no Sfinksa, kura apmatojums rodas no recesīvas ģenētiskas mutācijas, Donskojs ir bez spalvas, pateicoties dominējošajam gēnam. Interesanti, ka dažiem Donskoja kaķiem, iestājoties vēsiem laikapstākļiem, izveidojas daļējs ziemas apmatojums, un, sezonai mainoties, tas pazūd.

Donas sfinks jeb Donskojs
Šķirnes pārskats

Svars: 3 – 7 kg
Augstums: 25 – 30 cm
Fiziskās īpašības: Bez spalvas; grumbiņas ap vaigiem; muskuļots ķermenis

3. Dvelfs

Dvelfs ir kaķis bez spalvas, kas tika iegūts krustojot Mančkinu, Sfinksu un Amerikāņu kerlu. Vairākas mutācijas radīja šīs šķirnes apmatojuma, kompaktā izmēra un elfveidīgā izskata veidošanos, kas arī var veicināt veselības problēmas, tostarp, skeleta problēmas. Šie kaķi mēdz būt ļoti sociāli un ārkārtīgi pieķeras ģimenei.

Delfs

Šķirnes pārskats

Svars: 1.8 – 4 kg
Augums: 15 – 18 cm
Fizsikās īpašības: Bez spalvas vai nelielu apmatojumu; īsas kājas; krunkainas ausis

4. Elfs

Draudzīgais un rotaļīgais Elfu kaķis ir krustojums starp Sfinksu un Amerikāņu kerlu šķirnēm. Elfs ir  Dvelfa lielāka versija. Šiem kaķiem parasti ir mīlīga āda, līdzīga persiku pūciņai. Dažiem ir gaiši matu plankumi virs ausīm, deguna, ķepām vai astes.

elfs

Šķirnes pārskats

Svars: 4.5 – 7 kg
Augums: 20 – 25 cm
Fizsikās īpašības: Bez spalvas; muskuļots ķermenis; izteikti vaigu kauli; krunkaina āda un krokainas ausis

5. Lykoi

Pazīstams arī kā vilkaču kaķis, Lykoi ne vienmēr ir pilnīgi bez apmatojuma. Tā vietā daži kaķi ir pilnībā pārklāti ar šķirnei raksturīgo melni pelēko kažoku, bet citi lielākoties ir bez spalvas. Lielākajai daļai šo kaķu trūkst apmatojuma ap seju, ausu aizmugurēs, kā arī uz kājām un ķepām.

Lykoi kaķis


Šķirnes pārskats

Svars: 2 – 3 kg
Augums: 20 – 25 cm
Fizsikās īpašības: Daļēji bez apmatojuma; īsa aste; melni pelēks kažoks

6. Minskins

Minskina kaķu šķirne ir ar īsām kājām un īsu kažoku, kas radās krustojot Mančkinu un Sfinksu. Tāpat pavairošanā izmantots arī Devonas rekss un Burmas kaķis. Šiem kaķiem bieži ir maza, smalka kažokāda uz ķermeņa, it īpaši  uz deguna, ausīm, kājām un astes. Savukārt vēderi gandrīz vienmēr ir bez spalvas. Minskins ir ļoti mīlīgs kaķis, kuram patīk cilvēku sabiedrība un bērni, ar kuriem viņš ir ļoti draudzīgs.

Šķirnes pārskats

Svars: 2 – 3 kg
Augstums: 18 – 20 cm
Fiziskās īpašības: īsas kājas; nedaudz apmatojums uz ausīm, deguna, kājām, astes


7. Pīterbalds

Pīterbaldam parasti nav apmatojuma, bet dažiem šķirnes pārstāvjiem ir īss, pūkains kažoks, kas nedaudz atgādina kašmiru. Reizēm Pīterbalds piedzimst ar pilnu apmatojumu, kā tipisks kaķis. Pīterbaldā apvienotas Donskoja jeb Donas sfinksa un īsspalvainā Orientālā kaķa īpašības. Pīterbalds ir elegants kaķis ar garām ekstremitātēm. Šie kaķi ir īpaši sabiedriski, viņiem nepatīk pārāk ilgu laiku pavadīt bez sava saimnieka.

pīterbalds

Šķirnes pārskats

Svars: 3 – 4.5 kg
Augstums: 20 – 25 cm
Fiziskās īpašības: Bez spalvas vai nelielu apmatojumu; lielas ausis


8. Kanādas sfinkss

Vispazīstamākā bezspalvu kaķu šķirne ir Sfinkss, kura izcelsme meklējama Kanādā 60. gados. Šķirnes pamatā ir dabīga mutācija, kas skar ne tikai kaķus, bet arī suņus un peles. Sfinkss tika attīstīts, krustojot ar īsspalvainiem kaķiem, lai izveidotu veselīgu, plašu gēnu kopu. Dažiem Sfinksa kaķiem ir pūkains apmatojums vai matu plāksteri, galvenokārt uz sejas, kājām un astes. Sfinksi ir mīlīgi, kustīgi, rotaļīgi, labsirdīgi dzīvnieki, kuri izjūt lielu mīlestību pret savu saimnieku.

Kanādas sfinkss

Šķirnes pārskats

Svars: 4.5 – 5.5 kg
Augstums: 20 – 25 cm
Fiziskās īpašības: Bez spalvas; krunkaina galva


9. Lefkojas kaķis

Ar ķermeni bez apmatojuma un uz iekšu saliekamajām ausīm, ukrainietim Levkojam ir ļoti unikāls izskats. Šie kaķi ir krustojums starp Donskoju un Skotu nokareno ausu kaķu šķirnēm. Šie kaķi mēdz būt diezgan draudzīgi, gudri un rotaļīgi, kā arī daudzi labi satiek ar citiem mājdzīvniekiem.

Lefkojas kaķis

Šķirnes pārskats

Svars: 2 – 4 kg
Augstums: 15 – 18 cm
Fiziskās īpašības: Bez spalvas vai nelielu apmatojumu; uz iekšu saliektas ausis; slaids, garš ķermenis

Tavs Whisker