15 populārākās vidēja izmēra suņu šķirnes

Austrālijas aitu suns
22 Nov, 2020

15 populārākās vidēja izmēra suņu šķirnes

Daudziem cilvēkiem patīk mazās suņu šķirnes, jo vienmēr var ņemt līdzi. Savukārt, citiem patīk majestātiskās, lielās suņu šķirnes. Bet ko darīt, ja tavā gaumē nav ne liels, ne mazs? Tas nozīmē, ka visticamāk esi vidēja lieluma suņu piekritējs.

Ne pārāk lieli, ne pārāk mazi, tās ir tās suņu šķirnes, ko daudzi uzskata par labāko variantu. Šiem universālajiem suņiem parasti ir gan mazu, gan lielu suņu iezīmes.

Kas ir vidēja izmēra suns?

Šo suņu vidējais svars ir aptuveni no 11 līdz 25 kilogramiem. Šī plašā svara diapazona dēļ vidēja lieluma suņi veido lielu daļu suņu šķirņu. Tie, kuri dod priekšroku vidēja lieluma suņiem, patīk, ka tie ir pietiekami mazi, lai dzīvotu mazākās telpās, bet pietiekami lieli, lai būtu kā “liels suns”.

Vidēja izmēra sunim ir arī dažas potenciālas priekšrocības. Viņi nepinas zem kājām un nav tik trausli kā daži mazie suņi. Kā arī bieži vien ir ilgāks dzīves ilgums un mazāk ortopēdisko problēmu nekā lieliem suņiem.

Nav divu vienādu suņu. Izvēloties suni, šķirnei nevajadzētu būt vienīgajam izšķirošajam faktoram. Kaut arī šķirne var sniegt vispārēju priekšstatu par to, ko sagaidīt, ir svarīgi ņemt vērā arī suņa personību, temperamentu, enerģijas līmeni un apmācības iespējas.

Vai tev sirds ietrīsas ieraugot vidēja lieluma suni? Par laimi ir ļoti daudz populāru un iemīļotu vidēja lieluma suņu šķirņu. Piedāvājam iepazīties ar 15 no tām.

1. Jaukteņi

suņu jaukteņi

Pirms meklējat konkrētu suņu šķirni, apsveriet iespēju adoptēt mīluli no patvermes. Katrs bezšķirnes suns ir vienreizējs. Jaukteņi ir visu izmēru, īpaši vidēja. Daudzos gadījumos jauktas šķirnes suņi ir veseli, gudri un draudzīgi. Adoptējot patversmē nokļuvušu mīluli, ne tikai nodrošināsiet sunim mājas, bet, iespējams, pat izglābsiet dzīvību.

Sev piemērotāko suni varat atrast, apmeklējot vietējās dzīvnieku patversmes un mājdzīvnieku glābšanas organizācijas. Patversmes darbinieki bieži var sniegt jums vispārēju priekšstatu par suņa personību un vajadzībām. Iepazīstoties ar suni, visticamāk varēsiet pamanīt daļu no šīm īpašībām.

Tomēr jāatceras, ka suns patversmē var uzvesties un rīkoties citādāk nekā atrodoties mājās. Tādēļ pirms došanās mājās, pēc iespējas vairāk izziniet suņa personību, temperamentu, enerģijas līmeni un apmācāmību, lai būtu pārliecināti par pareizo izvēli.

2. Amerikāņu Stafordšīras terjers

Amerikāņu Stafordšīras terjers

Amerikāņu Stafordšīras terjers ir ļoti līdzīgs Amerikāņu pitbulterjeram un to nereti mēdz saukt par pitbulu. Diemžēl pitbula tipa suņi bieži tiek pārprasti un uzskatīti par bīstamiem. Dažās jurisdikcijās ir tiesību akti, kas aizliedz Amerikāņu Stafordšīras terjerus un visus suņus, kas atgādina pitbulus.

Šiem suņiem ir diezgan liels svara diapazons. Vidēji no 18 līdz 30 kilogramiem. Jo īpaši tas ir saistīts ar suņa muskuļu masu – jo lielāka masa, jo lielāks svars. Tomēr daudzi Amerikāņu Stafordšīras terjeri ietilpst svara diapazona apakšējā daļā, īpaši sieviešu kārtas pārstāves.

Kopumā šie šķirnes suņi ir ļoti sirsnīgi un enerģiski – brīnišķīgs kompanjons aktīvām mājsaimniecībām.

3. Austrālijas ganu suns

Austrālijas ganu suns

Austrālijas ganu suns ir aktīva un inteliģenta suņu šķirne, kas parasti sver no 15 līdz 23 kilogramiem. Šis ir kompakts, muskuļots suns, kas ir spēcīgs un tendēts uz darbu. Šķirne ir ziņkārīga un lojāla, padarot to par lielisku pavadoni.

4. Austrālijas aitu suns

Austrālijas aitu suns

Austrālijas aitu suns ir ļoti inteliģenta, augstas enerģijas suņu šķirne, kas parasti sver no 18 līdz 29 kilogramiem. Šī šķirne ir veikla un atlētiska, tāpēc labi piemērots suņu sportam, piemēram, frīzbijam un adžiliti.

Austrālijas ganu suņi ir uzticīgi un draudzīgi, un ir lieliski kompanjoni ļoti aktīvām mājsaimniecībām.

5. Basets

Basets

Basets ir viegla rakstura suns ar unikālu izskatu. Parasti svars ir no 18 līdz 29 kilogramiem un cilvēki jokojot saka, ka lielā daļa svara ir ādā un ausīs! Viņu īsās, līkās kājas kalpo par iemeslu, kāpēc suns ir tik tuvu zemei, bet garais ķermenis palielina kopējo suņa izmēru. Baseta kucēni ir enerģiski, bet pieaugušā vecumā mēdz palēnināties.

Basetu īpašniekiem vienmēr jāpārliecinās, ka sunim ausis un kažoks ir tīrs, jo šķirnei ir tendence uz ausu infekcijām un ādas problēmām. Kopumā tie ir lieliski suņi, kas labi iederas mierīgās vai vidēji aktīvās mājsaimniecībās.

6. Bīgls

Bīgls

Bīgls ir iecienīts starp tiem cilvēkiem, kuri vēlas jauku un vidēji aktīvu suni. Šķirnes svara diapazons no 9 līdz 13 kilogramiem padara tos par kompaktiem un izturīgiem suņiem, kuri dažu minūšu laikā var pārtapt no dīvāna sēdētāja uz āra rotaļu biedru.

Esiet uzmanīgi, lai suns neuzņem pārlieku daudz barības: lielākā daļa bīglu ir pārtikas apsēsti putekļsūcēji.

7. Borderkollijs

Borderkollijs

Borderkollijs ir pazīstams kā viena no pasaulē gudrākajām suņu šķirnēm. Tā ir ārkārtīgi augstas enerģijas suņu šķirne. Šis vidēja izmēra suns, kas sver no 13 līdz 25 kilogramiem, kompaktajā ķermenī iemājo daudz enerģijas.

Ja tavs dzīvesveids ļauj sunim nodrošināt aktīvu un garīgi stimulējošu ikdienu, tad Borderkollijs var būt ideāls pavadonis. Borderkolliji ir uzticīgi un sirsnīgi pavadoņi tad, kad ir aktīvi nodarbināti. Garlaikoti borderkolliji var kļūt destruktīvi vai pat depresīvi.

8. Buldogs

Angļu buldogs

Buldogs (dažkārt saukts arī par angļu buldogu) ir īss, izturīgs, muskuļots suns, kas pazīstams ar savu īso purnu un tieksmi krākt. Jaunajiem buldogiem var būt daudz enerģijas, taču tie parasti palēninās sasniedzot pieauguša suņa vecumu. Lai gan tie ir zemu pie zemes, tie sver apmēram no 18 līdz 23 kilogramiem, no kuriem lielākā daļa ir muskuļi.

Buldogi var būt lieliski pavadoņi, taču atkarībā no ģenētikas viņiem var būt nepieciešama papildus veselības aprūpe. Buldogi bieži cieš no apgrūtinātas elpošanas jeb brahicefālā sindroma, ortopēdiskām problēmām, ādas problēmām un daudz ko citu. Tomēr tie ir dzīvespriecīgi un draudzīgi suņi, kas ir lieliski pavadoņi.

9. Bulterjers

Bulterjers

Bulterjers ir burvīgs un rotaļīgs suņs. Suns ir īss un izturīgs, ar lieliem kauliem, labi muskuļotu ķermeni. Šī iemesla dēļ tie sver apmēram 23 līdz 31 kilogramu.

Šai šķirnei ir bieži enerģijas un lieliska garastāvokļa uzplūdumi, kas padara to par izklaidējošu un interesantu suni. Lai šī šķirne nekļūtu nemierīga un hiperaktīva, ir nepieciešamas daudz aktivitātes un apmācības.

10. Velsas korgijs kardigans

Velsas korgijs kardigāns

Velsas korgijs kardigans ir viens no diviem korgijiem, kas ir vidēja izmēra un ar līdzīgām īpašībām. Šī šķirne ir ar garu ķermeni, kas atrodas tuvu zemei. Tipiskais svars ir 11 līdz 17 kilogrami.

Korgiji tika radīti ganāmpulka vajadzībām, taču tie var būt lieliski mājdzīvnieki. Šai šķirnei vienmēr būs vajadzīgs mērens aktivitātes daudzums, lai būtu veseli un laimīgi.

11. Kokerspaniels

Kokerspaniels

Kokerspaniels ar svaru no 9 līdz 14 kilogramiem atrodas pie vidēja izmēra suņiem, tomēr ir vieni no mazākajiem šājā svara kategorijā. Tie ir daudzpusīgi pavadoņi, kuriem patīk spēles un mērenas aktivitātes. Ar labu socializāciju un apmācību, šķirnei ir tendence labi sadzīvot ar bērniem.

Ja kokerspaniela spalva tiek audzēta gara, ikdienas kopšana ir būtiska. Tomēr daudzi saimnieki izvēlas, lai mīluļa spalva būtu īsāk apgriezta. Pievērsiet īpašu uzmanību ausīm, jo tajās var iemesties infekcija.

12. Velsas korgijs pembroks

Velsas korgijs pembroks

Līdzīgi kā lielākajam radiniekam kardiganam, Velsas korgijs pembroks ir ar garu ķermeņa uzbūvi, īsām kājām un izteikti smailām ausīm. Šķirne ir diezgan atlētiska un spēcīga, vidējais izmērs svārstās no 9 līdz 14 kilogramiem.

Kaut arī šķirne ir lieliska kā ganu suns, tas ir uzticīgs un sirsnīgs kompanjons gan mierīgās, gan aktīvās mājsaimniecībās.

13. Stafordšīras bulterjers

Stafordšīras bulterjers

Apaļais, muskuļotais Stafordšīras bulterjera ķermenis ir ar īsām kājām un lielu galvu, kas škirnei piešķir spēcīgu izskatu. Tipiskais svara diapazons ir no 11 līdz 17 kilogramiem. Šī ir drosmīga un apņēmīga suņu šķirne, kas ir spēcīgāka, nekā tā nelielais izmērs.

Tomēr šķirne ir maiga un pievilcīga. Stafordšīras bulterjers ir uzticīgs un sirsnīgs savai ģimenei un viņiem ir īpaša mīlestība pret bērniem. Šos suņus mēdz dēvēt par “auklīšu suņiem”.

14. Standarta šnaucers

Drosmīgais un entuziastiskais standarta šnaucers ir visīstenākais vidēja izmēra suns. 14 līdz 23 kilogramu smagā suņu šķirne ir lielāka par miniatūro šnauceru un mazāka par milzu šnauceru, tomēr tai piemīt daudzas īpašības no abām.

Standarta šnaucers ir lielisks sargsuns un sporta biedrs, kā arī lojāla un gudra suņu šķirne.

15. Vipets

Vipets

Vipeti izskata ziņā ir līdzīgi Greihaundiem. Vipeta svars ir apmēram no 11 līdz 18 kilogramiem. Vipets ir neticami ātrs un atlētisks. Šie draudzīgie un sirsnīgie suņi ir lieliski pavadoņi, ja vien tevi neuztrauc, ka viņi mēdz vajāt visu, kas kustas.

Šķirnei nav nepieciešama īpaša kopšanu, ko nevarētu teikt par nepieciešamajām aktivitātēm. Par laimi šķirne labi pielāgojas mājsaimniecības aktivitātes līmenim.

 

Spied te, lai iepazītos ar suņu šķirnēm, kas vislabāk piemērotas dzīvoklim.

Savukārt, ja vēlies pārbaudīt savas zināšanas suņu šķirņu atpazīšanā, tad dodies uz šo linku.

Tavs Whisker