15 iemesli, kāpēc suns neēd

Suns negrib ēst
10 Nov, 2019

15 iemesli, kāpēc suns neēd

Vairumā gadījumu suņi ir lieli izēdāji un ar izteiktu apetīti. Ilgi nevilcināsies, ja kaut ko noliksiet viņu priekšā. Tomēr ir gadījumi, kad suņa apetīte var mazināties vai suns atteiksies no maltītes vispār. Šī uzvedība var satraukt saimniekus, kuri ir pieraduši redzēt, ka viņu mīlulis katru dienu kāri notiesā savu ēdamtrauka saturu. Tādēļ, apetītes zudumam vajadzētu pievērst uzmanību, jo bez pienācīgas barošanas suņi saskaras ar daudzām veselības problēmām.

Pirmais solis ir noteikt, kāpēc suns neēd

Ir daudz iemeslu, kāpēc suns var zaudēt apetīti. Cēloņi variē no veselības un medicīniskiem jautājumiem līdz pat piedāvātā ēdiena kvalitātei. Lai kāds būtu iemesls, ir svarīgi to risināt, lai suns atgrieztos normālā un veselīgā režīmā. Šeit ir 15 iemesli, kāpēc jūsu suns, iespējams, neēd.

15 iemesli, kāpēc suns neēd

1. Zobu problēmas

Mutes veselības problēmas suņiem ir diezgan bieži izplatītas. Tā kā viņiem trūkst spēja izteikt sāpes, problēmas bieži paliek nepamanītas. Pietūkušas vai asiņojošas smaganas bieži ir nopietnāku problēmu indikators. Ja tās neārstē, problēmas var saasināties. Mutes dobuma audzēji, gingivīts vai periodonta slimība, ēdot var izraisīt sāpes. Jo īpaši tas attiecas uz gadījumiem, kad suns tiek barots ar sauso barību. Bojāti vai vaļīgi zobi var sāpēt ar katru kodumu, liekot sunim izvairīties no barības.

2. Vakcinācija vai medikamenti

Suņu veselības aprūpe gadu gaitā ir krietni uzlabojusies. Vakcīnas un medikamenti ļauj risināt dažādas veselības problēmas un likt potenciāli bīstamām slimībām atrasties miera stāvoklī. Tomēr dažiem medikamentiem ir nevēlamas blakusparādības. Noteiktas zāles var ietekmēt suņa apetīti. Visbiežāk šī nevēlamā reakcija ir tikai īslaicīga. Suns var nejust vajadzību ēst apmēram dienu, bet parasti šis stāvoklis ātri vien pāriet.

3. Vēdersāpes

Ja suns ir apēdis ko sliktu vai viņam neparedzētu, tas var izraisīt kuņģa un zarnu trakta problēmas un, iespējams, paies kāds laiks līdz suns atkal jutīsies labi.

Pat vislabāk apmācītam sunim ir kārdinājums rakāties miskastēs, apēst kaut ko no zemes vai našķoties ar citiem šķietami garšīgiem priekšmetiem. Pēc neatļautā “kāruma” apēšanas suns, iespējams, piedzīvos vēdersāpes un mēģinās atbrīvoties no visa, ko ēdis. Tādēļ var vemt vai ēst zāli. Rezultātā var rasties arī tāda problēma kā caureja. Nelāgā sajūta vēderā bieži vien liks izvairīties no ēdiena, līdz mīlulis sāks justies labāk.

Suns neēd

4. Ēdiena kvalitāte

Pārtikas kvalitāte jeb barība, ar ko barojat savu četrkājaino draugu, var ļoti ietekmēt apetīti. Lētākas barības ražotāji bieži izmanto mazāk kvalitatīvas sastāvdaļas. Barība var saturēt mazāk olbaltumvielu nekā suņiem pierasts, padarot šo ēdienu nebaudāmu. Kā arī, pēkšņas barības kvalitātes izmaiņas liks no tās izvairīties, it īpaši, ja ir pieraduši pie kaut kā labāka.

5. Vecs ēdiens

Lai gan barībai bieži tiek nodrošināts ilgs glabāšanas laiks, tas nenozīmē, ka tā nevar kļūt veca. Var būt ļoti grūti saprast, cik vecs ir šis ēdiens un, kad tas vairs nav pirmā svaiguma. Šāda barība sunim var kļūt negaršīga, tā var sākt pelēt un nelabi ost. Turklāt, vecs ēdiens zaudē svarīgās uzturvērtības, kas sunim ir tik ļoti nepieciešamas.

Suņi zina, kad ēdiens nav labs, tāpēc no tā izvairīsies. Visbiežāk tas notiek ar mitro barību, kas atstāta ārpus ledusskapja. Tomēr, tā mēdz gadīties arī ar šķietami jaunu sauso barību.

6. Jauna kārtība

Suņi ir rutīnas radījumi. Kad dienas režīms ir izveidots, viņi vēlas to ievērot. Kaut ko nedaudz izmainot, suns var justies neomulīgi. Mainot barošanas laiku, ikdienas aktivitātes vai pievienojoties jaunam ģimenes loceklim, suņi var justies nemierīgi.

Ir svarīgi izmaiņas ieviest lēnām, lai nodrošinātu sunim iespēju adaptēties. Pēkšņas izmaiņas ikdienas dzīvē var likt kādu laiku atturēties no ēdiena, līdz mīlulis iejutīsies jaunajā kārtībā.

Suns neko nēēd

7. Izvēlīgums

Tāpat kā cilvēkiem, arī suņiem ir savas vēlmes. Suņiem laika gaitā ir izstrādājusies garša, kas viņiem patīk. Suņiem var patikt noteiktas garšas, savukārt, turēsies pa gabalu no garšām, kas šķiet riebīgas. Atsevišķas suņu barības sastāvdaļas var likt sunim izvairīties no tām. Viņiem var nepatikt noteiktas dārzeņu garšas vai produkti, kam ir nedaudz skāba garša. Ja tas ir par iemeslu, kāpēc astainis nēed, ir pienācis laiks atrast kaut ko, kas jūsu mīlulim patiks!

8. Barības vienveidīgums

Ja gadiem ilgi barojat suni ar vienu un to pašu zīmolu un barības garšu, suņiem galu galā kļūst garlaicīgi. Tas, kas kādreiz bija kaut kas tāds, ko viņi nevarēja sagaidīt, kļuvis par kaut ko tādu, no kā vēlas izvairīties. Ir labi dažādot barību, pievienojot kaut ko papildus. Bieži vien pietiek ar pavisam vienkāršu “triku” – pieliek ēdienam klāt slapjās barības mērci. Ja sajauksiet konservēto mitro barību ar sauso, suns var atsākt šo ēdienu atkal ēst. Lai nodrošinātu, ka sunim nemazinās apetīte, ieteicams laiku pa laikam pamainīt pārtiku.

9. Slikti ieradumi

Kaut arī suņa pārtikai, pievienojot dažus papildus ēdienus, ir lielisks veids kā mazināt vienveidīgumu, tomēr, darot to pārāk bieži, tas var pārvērsties par sliktu ieradumu. Cilvēku pārtikas vai uzkodu ēšana pie pusdienu galda nav tas labākais suņiem. Viņi var gaidīt papildu uzkodas un atteikties ēst savu barību, līdz kaut ko nesaņem. Kārumi vai cilvēku pārtika jālieto ierobežoti. Ja tas ir kaut kas tāds, pie kā suns jau ir pieradis, būtu labi no tā lēnām atradināt, līdz suns justos pietiekami labi, ēdot tam paredzētu barību.

10. Pārmērīga barošana

Kārumi ir lielisks veids, kā atlīdzināt sunim par labu uzvedību vai mīlestības izrādīšanu. Lai arī var būt vilinoši pacienāt ar gardumu katru reizi, kad iemirdzas mīļā suņa acis, tomēr tas var izraisīt pārbarošanu. Gardumiem vajadzētu būt ne vairāk kā 10 procentiem no ikdienas kalorijām un nevajadzētu būt, ka tie ir pieejami jebkurā brīdi. Pārāk daudz kārumu iemācīs paļauties tikai uz šīm ekstrām, nevis barību.

Suns negrib ēst

11. Medicīniska rakstura problēmas

Suns, kurš neēd, var saskarties ar nopietnām veselības problēmām. Apetītes zudums ir bieži sastopams simptoms daudzām slimībām. Kaut arī neēšana var būt rādītājs tam, ka suns ir slims, ieteicams meklēt arī citus simptomus. Nopietnas slimības, piemēram, vēzis, orgānu mazspēja un infekcijas, suņiem liek zaudēt apetīti ilgākā laika periodā, ja slimību atstāj bez ievērības. Tas var izraisīt svara zudumu un papildus problēmas.

12. Nesenas slimības

Ja suns nesen ir izvēmies pēc ierastās barības ēšanas, viņam, iespējams, būs grūti atkal uzticēties šai pārtikai. Neatkarīgi no tā, kāpēc suns vēma, viņš diskomfortu asociēs ar ēdienu, tādēļ barībai pieies gurdeni un novilcinoši. Var paiet zināms laiks, kamēr suns atsāk ēst to pašu barību no kuras tam kļuva slikti, tāpēc ir ieteicams to darīt lēnām, līdz atkal atgriežas normālā ritmā.

13. Vecums

Suņa ķermenis un maņas mainās – jo vecāki kļūst, jo lielākas izmaiņas. Tas var izpausties apetītes zudumā vai izvairīšanās no ēdiena vispār. Lai arī daudzi to var norakstīt uz vecuma rēķina, iespējams, ir vienkāršs iemesls, kuru neredzat. Suņa zobi var būt jutīgi un sāpīgi vecuma dēļ, vai arī maņu izmaiņu dēļ var nepatikt piedāvātā smarža un garša. Vecākus suņus, kuri pārtrauc ēst, būtu jānodrošina ar mīkstāku pārtiku un spēcīgāku garšu, lai vilinātu ēst un neizraisītu sāpes.

14. Jauna vide

Ja esat nesen pārcēlies uz jaunu dzīvesvietu, iespējams, ka sunim ir problēmas ar apkārtējo vidi. Viņi var justies nemierīgi vai nervozi savā jaunajā vidē, izraisot apetītes zaudēšanu. Dažos gadījumos kaut kas tik vienkāršs kā ēdamtrauka pārvietošana jaunā telpā var radīt problēmas.

Suns neēd

15. Uzvedības problēmas

Dažādas uzvedības problēmas var radīt sunim nepatiku ēst. Šīs problēmas bieži rodas no nepatīkamas iepriekšējās pieredzes. Piemēram, suns ēšanu var saistīt ar trauksmes sajūtu, jo tika apdraudēts vai uz viņu rūca ēšanas laikā. Šāda veida problēmas ir vairāk izplatītas mājās, kurās ir vairāki suņi. Citiem suņiem var būt problēmas ar ēšanu, kad kāds atrodas telpā. Tas ir vairāk raksturīgi adoptētajiem suņiem, kuri pavadījuši laiku patversmē. Lai sāktu ēst, viņiem var būt nepieciešama sava atsevišķa telpa, kas atrodas prom no trauksmes. Kaut arī šīs uzvedības problēmas reizēm ir grūti risināt, tās var novērst ar nedaudz pacietību un pastāvīgu atbalstu.

Secinājums

Var būt nepatīkami un satraucoši redzēt kā suns neēd, taču ir svarīgi palikt uzcītīgam, uzmanīgam un atbalstošam. Novērojot savu suni, un saņemot profesionālu palīdzību, jūs varat izvairīties no potenciāli bīstamām sekām un atgriezt suni uz “ēšanas ceļa”. Zinot, kā noteikt iemeslus, būs vieglāk saņemt veterinārārsta palīdzību, mainīt barību un nodrošināt sunim veselīgu ilgmūžību.

 

Tavs Whisker