17 nodarbes, ko kopīgi darīt ar savu suni

20 Apr, 2019

17 nodarbes, ko kopīgi darīt ar savu suni

Ja kaut kur jādodas, nekas nevar būt labāks par uzticamu un jauku pavadoni. Ne vienmēr pavadonim jābūt kādam draugam – tas var būt arī tavs suns. Kopīgas aktivitātes ne tikai stiprinās jūsu attiecības, bet nodrošinās fiziskus un garīgus procesus, kas veicina un uzlabo kopējo veselību. Nav nozīmes vai tev ir kucēns, vai jau pieaudzis suns, ir ļoti daudz pasākumu, ko variet kopīgi apmeklēt un nodrošināt savam mīlulim priecīgo astes luncināšanu.

Lai palīdzētu veidot kopīgas atmiņas, kas ilgs mūžību, balstoties uz suņa aktivitātes līmeni, esam sagatavojuši 17 dažādas aktivitātes, ko kopīgi izbaudīt ar savu mīluli.

 

Enerģiskiem suņiem, kuri ir gatavi uz visu.

1. Dodies pastaigā pa pilsētu.

Aplūkojiet savu pilsētu gluži kā tūrists, dodieties uz pilsētas centru, apskatiet zināmākās un skaistākās vietas, izstaigājiet vecpilsētu, parkus un skvērus. Kad plānojat maršrutu, noteikti dodieties uz kādām suņu draudzīgām vietām pēc atpūtas mirkļa un našķa. 

2. Pavadiet dienu pludmalē, pie ezera vai vienkārši peldoties.

Dažiem suņiem ļoti patīk peldēties, tāpēc ļaujiet viņiem būt daļai no šī piedzīvojuma. Bet pirms dodies uz pludmali vai ezeru, pārliecinies vai suņiem šī ir draudzīga vieta.

3. Kopīgs brauciens ar velosipēdu.

Tas nav tik viegli – vienlaicīgi braukt ar riteni un turēt suni pavadā, tāpēc nedaudz patrenējieties pirms došanās garākā izbraucienā. Citiem suņiem vairāk patīk sēdēt grozā, nevis skriet līdzi, tāpēc pirms tam ir jāizvērtē suņa fiziskā sagatavotība, jāsāk lēnām un pamazām. Tiklīdz abi būsiet tam iesildījušies un labi sagatavojušies, būs viens vareni labs brauciens!

4. Kopīga skriešana.

Nekas vairāk kā garš skrējiens nenogurdina enerģisku suni. Daži suņi piemēroti ilgākam skrējienam, daži īsākam. Tāpēc būtu jāizvērtē suņa veselība un āra temperatūra. Neaizmirsti paņemt līdzi arī “degvielu” – ūdeni un gardumus. Ja šī nodarbe kļūst regulāra, tad ērtāk būtu iegādāties pavadu, kas speciāli domāta skriešanai ar suni.

5. Apmeklē vietas, kur suns bez pavadas var izskrieties un iepazīties ar citiem suņiem.

Atrodi tuvāko parku vai suņu pastaigu laukumu, kur suns var izdauzīties ar citiem suņiem. Tā viņam varētu izrādīties dzīves labākā suņu ballīte.

6. Dodieties kopīgā pārgājienā.

Latvijā ir daudz dažādas dabas takas, kurās vari doties ar suni. Pēc pārgājiena vari uzrīkot kopīgu pikniku un nedaudz atpūsties.

7. Agility un paklausības klases.

Agility un paklausības klasēs suns varēs nodemonstrēt savas prasmes (ja tādas jau ir). Un šī nodarbe noteikti palīdzēs padarīt tavu un suņa saikni daudz ciešāku. Varbūt šis piedzīvojums sagadās sunim kādu trofeju vai vismaz jaunu Instagram postu.

 

Vidēja enerģijas līmeņa suņiem, kam patīk labi pavadīt laiku un pēc tam nosnausties.

8. Doties kopīgi iegādāties jaunas rotaļlietas.

Ir pienācis laiks ļaut sunim vadīt iepirkšanās procesu. Tāpēc ņem līdzi savu četrkājaino draugu, lai varētu izvēlēties rotaļlietas pēc savas izvēles. Brīdinājums: suņi nemāk lasīt cenu zīmes!

9. Ņemiet līdzi suni laivu braucienā.

Esiet gatavi kādām šļakatām? Tikai esi drošs, ka līdzi ir visas nepieciešamās lietas un pats svarīgākais, glābšanas veste sunim, jo ne visiem suņiem ir iedzimta spēja peldēt. Tomēr šāda veida kopīgas aktivitātes var nākt jūsu draudzībai tikai par labu.

10. Iemāci sunim jaunu triku.

Tam nav nozīmes vai suns ir jauns vai vecs, bet viņiem visiem patīk apgūt jaunas lietas. Tādēļ sniedz šo iespēju. Pārsteigsi gan sevi, gan savus draugus ar šiem jaunajiem trikiem. Youtube ir dažādi video, kur var smelties idejas jauniem trikiem.

11. Izveido mājās gatavotu suņu interaktīvu spēli un ļauj viņam to atrisināt.

Suņiem ir nepieciešama aktivitāšu dažādība. Internetā var atrast dažādas spēļu izgatavošanas pamācības, bet viena no tām varētu būt šāda – paņem tukšu 2L pudeli, sadur tajā daudz nelielus caurumiņus un ieber pudelē suņa gardumus, tā lai tie varētu pa tiem izkrist ārā. Suns centīsies no pudeles iegūt gardumus un būs nodarbināts ilgāku laiku. Galvenais ir nedaudz izdomas un rotaļlieta var būt gatava.

12. Izbaudi uzturēšanos mājdzīvniekiem draudzīgās viesnīcās ar brokastīm gultā.

Ne visas viesnīcas piedāvā naktsmītnes arī suņiem, tomēr tās kuras piedāvā, var kļūt par jautru piedzīvojumu tev un tavam sunim. Ja suns ir ceļotājs, tad variet uz paris dienām izbraukt no pilsētas vai valsts un izbaudīt laiku divatā vietās, kurās neesiet nekad bijuši. Paņemiet no mājām mīļākos gardumus un izbaudiet piedzīvojumu.

13. Uzrīko suņu ballīti.

Ja taviem draugiem ir suņi, tad ir pienācis laiks uzrīkot suņu ballīti. Neatkarīgi vai tā ir viņa dzimšanas diena vai starptautiskā suņu diena (26 augusts), sarunājiet datumu un aiziet – ballīte var sākties! Internetā ir atrodamas dažādas dekorāciju un aktivitāšu idejas.

14. Atrodiet kādu īpašu vietu fotosesijai.

Ķieģeļu siena, graffiti zīmējumi, pilsētas strūklaka, slavena statuja vai kluss parka soliņš. Uztaisiet skaistas kopīgas bildes, kas ne tikai kalpos par piemiņu, bet arī laupīs sociālo tīklu lietotāju sirdis. Neaizmirsti apbalvot mīluli ar gardumiem.

Aktivitātes suņiem ar zemu enerģiju, kuri vienkārši vēlas būt kopā.

15. Kopīga filmas skatīšanās un diendusa.

Iekārtojieties ērti dīvanā un izvēlies suņiem draudzīgu filmu, piemēram, 101 dalmācietis, Mārijs un es vai Suņa dzīve. Tas būs mājīgi un mīļi.

16. Ņem suni līdzi uz darbu.

ASV 24. jūnijs ir diena, kad ir atļauts ņemt uz darbu savu suni. Pie mums Latvijā šāda oficiāla iespēja nav, tomēr varbūt strādā vietā, kur šāda etiķete nav jāievēro vai arī darba devējs šajos jautājumos ir pretimnākošs. Tomēr, šai darba videi ir jābūt mājdzīvniekam draudzīgai. Vidēja līdz zema līmeņa enerģijas suņi var pozitīvi ietekmēt un atvieglot biroja stresaino vidi. Nekas nav nomierinošāks par kafijas pauzi ar savu četrkājaino draugu.

17. Māci sunim pacietību.

Pamēģiniet uzlikt sunim uz deguna gardumu tā, lai viņš to neapēstu un arī nenokristu. Būs jautri ne tikai tev, bet arī suns tiks pie gardumiem.

Ja vēlies uzzināt vai esi suņu šķirņu eksperts vai iesācējs, aizpildi testu šeit.

Par kopīgi pavadītu laiku,

Tavs Whisker

Seko mums Facebook