6 iemesli, kāpēc divi suņi ir labāk par vienu

14 Jūl, 2019

6 iemesli, kāpēc divi suņi ir labāk par vienu

Suņi sniedz daudz prieka mūsu dzīvē: viņi ir mīloši, lojāli, interesanti un daudzi mīluļu saimnieki patiešām viņus uztver par saviem ģimenes locekļiem. Tad, kas varētu būt labāks par suni? Kā būtu ar diviem suņiem?

Tomēr jāsaka, ka nav ieteicams vienlaicīgi pieņemt ģimenē divus kucēnus, vislabāk, ja vienlaicīgi ir divi vecāki suņi, vai viens vecāks un otrs kucēns. Tas nāks par labu ne tikai jums, bet arī mīluļiem. Esam sagatavojuši 6 iemeslus, kāpēc būtu vērts apsvērt vēl viena astaiņa pievienošanu jau esošajam mīlulim.

1. Izklaide un vingrināšānās

Rotaļu laiks ir svarīgs ikviena suņa veselībai, laimei, socializācijai un vispārējai attīstībai, tomēr šīs nosauktās lietas var aizņemt lielu daļu no jūsu laika. Aptuveni no 30 minūtēm līdz 2 stundām dienā būs japavada laiks ar suni aktīvi darbojoties un šis ieguldītais laiks ir atkarīgs no suņa vecuma, lieluma, šķirnes un enerģijas līmeņa.

Vienkāršs veids kā nodrošināt jūsu mīlulim nepieciešamās aktivitātes – iegādāties otru suni! Neskatoties uz otra mīluļa ienākšanu ģimenē, ar katru suni būs jāpavada kopā arī individuāls laiks – tas ir ļoti svarīgi socializācijai un attīstībai.

Kā arī mīluļi savā starpā viens otru vingrinās un izklaidēs. Viņi sastādīs viens otram kompāniju, kamēr būsiet darbā vai skolā. Un mīluļi nebūs garlaikoti, jo, kā zināms, garlaikots suns var būt destruktīvs suns.

2. Vieglāk apmacāms kucēns

Saka, ka vecam sunim ir grūti iemācīt jaunus trikus, tomēr ir pavisam skaidrs, ka vecs suns var daudz ko iemācīt jaunam sunim. Suņi ir bara dzīvnieki un gaida sava līdera norādījumus. Tādēļ ģimenes vecākais mīlulis uzņemsies līdera lomu un iepazīstinās kucēnu ar ģimenē valdošajiem noteikumiem.

Ja ģimenē būs vecāks suns un kucēns, tad apmācība būs nedaudz vienkāršāka. Kucēns vēros savu vecāko sugas brāli, lai saņemtu norādījumus un modelēs savu uzvedību pēc viņa. Tā kā visi suņi kārto savas dabiskās vajadzības tur, kur to jau darījis kāds cits no četrkājainajiem draugiem, tad, visticamāk, arī kucēns centīsies kopēt vecākā suņa darbības un kārtosies tur, kur tam pienākas.

3. Viegāk pārvarēt nošķirtības trauksmi

Daudzi suņi cieš no nošķirtības trauksmes vai intensīvas trauksmes sajūtas, kad viņi paliek vieni. Lai gan, daži suņi vienkārši izaug no šīs trauksmes sajūtas, citos gadījumos nepieciešama īpaša uzmanība un risinājumi, piemēram, specializēta apmācība, emocionālā terapija vai pat medikamenti.

Viens no veidiem kā samazināt suņa nošķirtības trauksmi ir ar otra mīluļa ienākšanu ģimenē. Kamēr būsiet prom no mājām, suņi sastādīs viens otram kompāniju, sniegs emocionālu atbalstu un uzmanību, kas tik ļoti ir nepieciešams, lai saglabātu mieru. Turklāt, viņiem būs jauns rotaļu biedrs!

4. Izglābsiet kādam dzīvību

Ja esiet nolēmis suni adoptēt, tad viens no labākajiem iemesliem, kāpēc izlemt par labu diviem, nevis vienam sunim ir tas, ka izglābsiet kādam dzīvību. Katru gadu patversmēs nokļūst simtiem suņu un daļa no viņiem tiek eitanāzēti. Jūs patiešām variet glābt suņa dzīvību, dodot viņam drošu un laimīgu māju. Turklāt adoptējot no patversmes, jūs atbrīvojiet vietu kādam citam mīlulim.

5. Izmaksas nav daudz lielākas

Jūs variet ienest mājās daudz vairāk mīļuma, nepalielinot uzturēšanas izmaksas. Neskaitot vakcinācijas un veterinārārstu apmeklējumus, divu suņu izmaksas nav daudz lielākas.

Suņi var dalīties ar piederumiem, tostarp, rotaļlietām, gultām, kopšanas līdzekļiem, ūdens bļodām, lielākiem pārtikas iepakojumiem un gardumiem. Svarīgi atzīmēt, ka dažu kucēnu barība ir atšķirīga no pieaugušu suņu barības, tāpēc konsultējieties ar savu veterinārārstu vai kucēns un pieaugušais suns var dalīt vienu un to pašu pārtiku.

6. Divreiz vairāk mīlestības

Kāpēc daudzi cilvēki izvēlas iegādāties otru suni? Jo pirmais suns devis tik daudz prieka un mīlestības, ka viņi vēlas vairāk. Nekas nevar būt labāks par pārnākšanu mājās, kur jūs gaida mīlulis ar savu beznosacījuma mīlestību. Un jūs variet dubultot šo mīlestību, iegādājoties vēl vienu suni.

Var šķist, ka divi suņi prasa daudz uzmanības, tomēr plusu ir vairāk, nekā mīnusu. Sākot ar vieglāku apmācību līdz labākai garīgajai un emocionālajai veselībai (arī jums). Kā arī, suņu adoptēšana – māju došana kādam, kuram tas ir visvairāk nepieciešams.

 

Par divkāršu mīlestību,

Tavs Whisker