Kā nodarbināt suni savā prombūtnē

8 Jūn, 2019

Kā nodarbināt suni savā prombūtnē

Ir pienākusi diena, kad esiet nolēmis iegādāties mīluli, bet uztraucieties par to, cik daudz darba nāksies ieguldīt rūpēs par jauno mājdzīvnieku. Jums ir pilna laika darbs, bet vai varēsiet uzņemties arī pilna laika suņa vecāka pienākumus?

Ideālā pasaulē suņu saimniekiem būtu elastīgi darba grafiki un mājdzīvniekiem draudzīgas darba vietas, kas ļautu mums būt ar mūsu suņiem lielāko daļu dienas. Bet reālajā dzīvē, būdams stādājošs suņa saimnieks, bieži vien ir jāatstāj savs mīlulis mājās, kamēr strādājat no 9 līdz 5.

Neuztraucieties – to visu varat izdarīt. Šajā rakstā palīdzēsim sakārtot domas, lai varētu parūpēties par suni un saglabāt savu darbu.

 

Iekārtojiet sunim ērtu un ar laika kavēkļiem nodrošinātu mājokli

 

Kamēr dodaties uz darbu, ir nepieciešams atstāt savu mīluli mājās, bet tas nenozīmē, ka viņam ir jābūt vientuļam. Sāciet ar to, ka sagatavojiet drošu vietu, kas piepildīta ar sunim ērtu un izklaidējošu saturu, lai suns būtu aizņemts, kamēr esiet ārpus mājas.

Pirmkārt, izvēlieties drošu mājvietas zonu neatkarīgi no tā, vai tā ir guļamistaba, veļas telpa vai virtuves zona. Pēc tam piepildiet to ar dažām vai visām šīm lietām:

1. Bērnu drošības vārti, kas paredzēti, lai nodalītu telpu. Šis var lieliski nodalīt suņa atrašanās vietu, ja vien suns nav liels lēcējs, kurš var pārlēkt norobežojumam. Ja nu tomēr var, būs nepieciešams kaut kas augstāks;

2. Ērtas segas vai drēbes, ko vairs nelietojiet;

3. Vismaz viena ērta suņa guļvieta. Iespējams, ka būs nepieciešama gulta, ko nevar sagrauzt vai sakošļāt. Drošas un ērtas vietas sagatavošana sunim palīdzēs sagaidīt jūs pārnākam mājās;  

4. Ieplānojiet rīta treniņu;  

Noguris suns ir laimīgs suns, un arī jums vingrinājumi nāks par labu! Ja sēžat ofisā visu dienu, un suns tikmēr snauduļos mājās, pārnākot mājās – suns būs enerģijas bumba, bet jūs noguris. Tāpēc mēģiniet no rīta nodarbināt suni ar ātru treniņu.

 

Idejas suņu un saimnieku vingrinājumiem, ko var veikt 30 minūšu laikā vai pat mazāk.

 icon-thumbs-o-up Veiciet spirgtu pastaigu vai skrējienu (ņemiet vērā, ka kucēni, kas jaunāki par 18 mēnešiem, un vecākiem suņiem nevajadzētu skriet);

 icon-thumbs-o-up Spēles “skrien un atnes” un “virves vilkšana”;

 icon-thumbs-o-up Iet peldēt;

 icon-thumbs-o-up Padzenāt futbola bumbu;

Jo aktīvāks rīts, jo mierīgāka diena!

 

Nodarbiniet suni savā prombūtnē

 

Garlaikotiem vai satrauktiem suņiem laiks vienatnē mājās var izraisīt destruktīvu uzvedību. Izskaudiet sliktos ieradumus saknē, atstājot savu suni ar daudzām lietām, ko darīt, kamēr atrodaties prombūtnē: 

 icon-thumbs-o-up KONG rotaļlietas ir klasiska izvēle. Varat piepildīt tos ar brokastu graudiem, gardumiem vai vēl lielākam izaicinājumam – ievietojiet sablanderētu banānu šajā rotaļlietā un ielieciet saldētavā. Pasniedziet sunim pirms došanās prom.

 icon-thumbs-o-up Interaktīvās rotaļlietas. Tās nodrošina garīgu stimulāciju ar atlīdzību par atrisinātu uzdevumu. Šī rotaļlieta prasa nelielu treniņu kucēniem, bet tas ir ļoti jautri, kad apgūst un saņem gardumu.

 icon-thumbs-o-up Rotaļlieta, kuru var uzpildīt ar gardmiem, kas spēles laikā kritīs no tās ārā un suni ilgtermiņā gan izklaidēs, gan pabaros.

Rūpējoties par drošību, neatstājiet savu suni ar jebkādām rotaļlietām vai mājsaimniecības priekšmetiem, kuri var sadalīties un ar kuriem var aizrīties.  

 

Ieplānojiet mājas vizītes un dienas pastaigas

 

Ja jūsu darba grafiks to atļauj, dodieties mājās pusdienu pārtraukumā, lai sastādītu sunim kompāniju un nodrošinātu iespēju iziet ārā. Varbūt pat varēsiet atlicināt laiku garākai pastaigai vai uzspēlēt kādu spēli, tādējādi nodrošinot tik ļoti nepieciešamo dienas aktivitāti.  

Ja dienas režīms neļauj doties mājās dienas laikā, apsveriet iespēju nolīgt uzticamu mājdzīvnieku aprūpes pakalpojumu sniedzēju. Whisker variet izvēlēties pieskatīšanu visas dienas garumā vai vienkārši nolīgt uzticamu un zinošu Whisker palīgu, kurš atnāks izvest pastaigā mīluli.

Jums nav jājūtas slikti tā dēļ, ka dodieties uz darbu. Galu galā, jūsu darbs ir tas, kas ļauj iegādāties sunim barību! Mīluļiem nekas nenotiks, ja kādu laiku paliks mājās vieni. Vienkārši pārliecinieties, ka esat izveidojis ērtu telpu, atstājis gardumus un rotaļlietas, kas kavēs sunim laiku.

 

Par nodarbinātiem mīluļiem, 

Whisker  

Seko mums Facebook