Kaķi padara cilvēkus laimīgākus un veselākus

26 Jan, 2019

Kaķi padara cilvēkus laimīgākus un veselākus

Vai tev nekad nav šķitis, ka kaķa klātbūtnē vari izgulēties labāk un jūties mierīgāks? Vai zināji, ka iespējas saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām ir mazākas? Izrādās, ka kaķi ir īsti dziednieki un viņiem patiešām piemīt spējas uzlabot saimnieka veselību. 

 

Palīdz labāk gulēt. Pētījumi rāda, ja tev ir kaķis, tad iespēja izgulēties ir divreiz lielāka nekā, ja kaķis tev miegu traucēs.

Kaķa glaudīšana nomierina. Jūties stresains? Kaķa glaudīšana patiešām var nomierināt. Fizisks pieskāriens ir spēcīgs ierocis, tāpēc paņem nelielu pauzi un paglaudi savu pūkaino mīluli, lai samazinātu stresu un satraukumu.

Cilvēkiem, kuri dzīvo ar kaķiem ir samazināts risks saslimt ar kardiovaskulārajām slimībām. Tiem, kuriem ir augsts risks saslimt ar šīm slimībām, var to samazināt ar kaķu glaudīšanu.

Samazina asins spiedienu. Augsts asinsspiediens var novest pie lielāka riska saslimt ar kardiovaskulārajām slimībām un, pat stresainās situācijās, kaķi ir tie, kuri palīdz asins spiedienam pazemināties. Dažos gadījumos pat iedarbojas labāk kā zāles.

Samazina infarkta risku. Pētnieki ir atraduši, ka kaķu saimniekiem ir par 30% mazākas iespējas nomirt ar sirdstrieku nekā cilvēkiem, kuriem nekad nav bijis kaķis.

Kaķi mazina vientulību un ir labi sabiedrotie. Pētījumi rāda, ka esot kaķu saimniekam, mīluļi palīdz samazināt vientulību, it īpaši gados vecākiem cilvēkiem.

Samazina triglicerīna un holesterīna līmeni. Augsts triglicerīna un holesterīna līmenis var novest pie sirds slimībām. Kaķu saimniekiem šo tauku līmenis ir zemāks un tas nozīmē, ka kaķi var ietekmēt, lai viņu samniekiem ir veselīgāka sirds.

Kaķi ir patīkama izklaide un var uzlabot garastāvokli. Kaķi var uzlabot garastāvokli tieši tāpat kā kāds tuvs cilvēks tad, kad jūties slikti. Un tā vienmēr ir neliela, patīkama izklaide rokas stiepiena attālumā.

Liek būt mazāk pasīvam. Protams, tas nav tas pats kā, ja tev būtu suns, tomēr, ja tev ir kaķis, tas liek nedaudz pievērsties viņam un kopīgi paspēlēties. Ja spēlēsies ar kaķi aptuveni 15-30 minūtes katru dienu, tas padarīs tevi kaut nedaudz aktīvāku.

Kaķi atgādina, ka ir japiebremzē un jāpaguļ diendusa. Kaķi ir gulēšanas eksperti, guļot aptuveni 12-20 h katru dienu. Neatkarīgi no tā, kas notiek apkārt, viņi vienmēr atrod laiku diendusai. Tas lieliski mums atgādina, ka reizēm ir jāpiebremzē mūsu straujais dzīves ritms un jāpaguļ 20 minūtes, lai uzladētos dienas atlikušajai daļai.

Kaķis palīdz cīņā ar depresiju. Kaķa kompānija var uzlabot garastāvokli. Cilvēkiem ar vieglu un vidēju depresiju kaķi var palīdzēt justies labāk, it sevišķi, ja iesaistīsieties kopīgās aktivitātēs.

Cilvēki ar kaķiem šķiet gādīgāki. Sievietes uzskata, ka gādīgāki ir tādi vīrieši, kuriem ir kaķi. Puiši, ja vēlaties tikt uz vairāk randiņiem, tad iegādājieties kaķi.

Palīdz atrast draugus. Izmantojot interneta starpniecību, kaķu īpašnieki var iepazīties ar līdzīgi domājošiem. Daloties un pārrunājot tēmas, kuras ir kopīgas ar citiem kaķumīļiem, ir iespējams izviedot arī kādu draudzību.

Samazina iespēju attīstīt alerģijas un astmu. Bērniem, kuri dzīvo ar kaķiem, ir samazināta varbūtība nākotnē attīstīt alerģiju un astmu.

Palīdz komunicēt cilvēkiem ar autismu. Kaķis palielina komunikācijas spējas bērniem ar autismu. Šie bērni ir mierīgāki un vieglāk komunicē nekā tie bērni, kuriem nav mājdzīvnieku vispār.

Kaķa murrāšana var dziedēt. Kaķi murrā ar frekvenci, kas ir 20-140 herci un tiek atzīmēts kā kaulu un brūču dziedinošs. Kaķa murrāšana burtiski var palīdzēt atveseļoties ātrāk.

Kaķis tev iemāca daudz ko par tevi un cilvēkiem tev apkārt. Kaķu īpašniekiem ir kopīgas iezīmes un personības šķautnes. Veicot nelielu izpēti, tas dod tādu kā ieskatu tāvā paša personībā un ļauj vieglāk saprast cilvēkus, kuriem arī ir šis mīlulis.

Dzīvo ilgāk. Pamanīji kā kaķi uzlabo cilvēka veselību? Ieguvums no tā būs tāds, ka kaķu saimniekiem būs labāka pašsajūta un ilgāks mūžs.

 

Par veseliem un laimīgiem kaķu saimniekiem,

Vēl Whisker

Atsauces

1 2 3 4 5 6 7 8 9