Kaķu nagu asināšana

29 Dec, 2018

Kaķu nagu asināšana

Katrs vēlas savam kaķim iemācīt, kur var asināt nagus un kur to nedarīt. Visticamāk, tev nebūs pa prātam tas, ka kaķis nolūkojis mēbeles vai durvju stenderes savu ieceru īstenošanai. Tomēr jāatceras, ka kaķis nedara šīs blēņas tāpēc, ka vinš ir slikts kaķis, bet iemesli, kādēļ kaķis asina nagus var būt dažādi – lai noņemtu novecojušās nagu kārtas, lai iezīmētu teritoriju, atstājot vizuālus skrāpējumus un smaržu, kas slēpjas ķepās, kā arī, lai vienkārši izstaipītos.

Nagu asināšana ir normāla un instinktu vadoša parādība, tāpēc necenties to pilnībā izskaust, bet tā vietā liec asināt nagus tur, kur tas ir atļauts, kā, piemēram, speciāli paradzētajos nagu asināšanas statīvos.

Ko kaķi asina?

Lielākā daļa kaķu izvēlas jebko, kas ir nelīdzenas formas, rupjas virsmas vai jebkas, kur var aizķert nagus.

Kad asina nagus?

Pēc pamošanās un, kad vēlas iezīmēt savu teritoriju vai arī, kad par kaut ko ir ļoti sajūsmināti, kā, piemēram, tava pārnākšana mājas no darba.

Kā asina nagus?

Daži kaķi asina nagus stāvot vertikāli, citi apguļas horizontāli un izstiepj dibenu gaisā, lai kārtīgi izlocītos.

Kādas ir alternatīvas?

Kad esi sapratis sava kaķa paradumus, tu jau esi nonācis pusceļā. Kā jau iepriekš minejām, nagu asināšanu, galvenokārt, nosaka auduma tekstūra, tādēļ tās vietas, kas kaķim šķiet īpaši pievilcīgas, aizsedz ar ko tādu, kas ķepām nebūs tīkams, kā, piemēram, dubultā līmlente vai alumīnija folija.

Daudziem kaķiem nepatīk citrusa vai mentola smarža un ja tā nav auduma virsma, kur kaķim patīk palaist nagus, tad piespraud tur vati, kas piesūcināta ar šīm smaržām vai karstajām muskuļu smērēm.

Šīs nosauktās lietas var nākties izmantot vairākas nedēļas vai pat mēnešus, vai arī līdz brīdim, kad kaķis sācis patstāvīgi izmantot nagu asināmos statīvus. Kad tas ir noticis, vari droši ņemt nost visus izmantotos aizsarglīdzekļus.

Nagu asināmie statīvi ir pieejami dažadās formās, izmēros un materiālos, bet lieliski noderēs arī pašgatavoti priekšmeti.

   icon-angle-double-right Izturīga, ar striķi nosegta vertikāla virsma; plakana pamatne ar gofrētu kartonu; paklāja gabals, kas apgriezts uz otru pusi; neliels koka gabals ar mizu var būt lieliska skrāpējamā pamatne (tikai parliecinies, ka iepriekš koks nav bijis apstrādāts ar kādām ķimikālijām);

   icon-angle-double-right Skrāpējamais priekšmets var būt brīvi stāvošs, atrasties uz zemes vai piekarināts pie durvīm. Vari ekspermentēt un noskaidrot labākās vietas, kur kaķis dod priekšroku asināšanai vai, vislabāk, vienlaicīgi saliec šos priekšmetus dažādās vietās un pozīcījās.

   icon-angle-double-right  Šīs virsmas nedaudz ierīvē ar kaķumētru vai arī pieliec klāt kādu kaķa spēļmantiņu, padarot šo vietu vēl pievilcīgāku.

   icon-angle-double-right Paslavē savu kaķi par šo vai jebkuru citu atļautu priekšmetu izmantošanu.

   icon-angle-double-right Noliec asināmos priekšmetus, tur kur kaķis to vēlas, kā, piemēram, blakus viņa guļvietai, lai nagus var uzasināt uzreiz pēc pamošanās vai pie ieejas durvīm, kur kaķis tevi satiek pārnākam mājas. Noliec priekšmetus kaķim bieži izmantotās vietās un dažādos līmeņos, lai nebūtu tālu jāiet pēc kārotā.

  icon-angle-double-right Kad kaķis jau regulāri izmanto asināmos priekšmetus, pamazām tos vari pārvietot uz vietām, kur vēlies, lai tie atrastos. Kaut gan ieteicams tos novietot vietās, kur kaķim patīk vislabāk un tādejādi pasargājot savu interjeru.

Iemāci kamēr vēl kaķēns.

Kaķa strostēšana der gadījumos, kad pieķer vaininieku nagu asināšanas brīdī. Ja centīsies sodīt pēc tam, kad jau nedarbs pastrādāts, kaķis nesapratīs, kas izdarīts nepareizi un vienīgais, ko iemantos būs bailes. Kā soda mēru nekad neizmanto kliegšanu vai sišanu, ar to var panākt tikai turpmāku ignorēšanu.

Ja pieķer kaķi asinām nagus “aizliegtajās” vietās, iztraucē viņu ar kādu skaļu troksni (sasit plaukstas, pakrati bundžu ar monētām vai uzsit pa sienu) un novirzi nagu asināšanu uz atļautajām vietām. Dari to pastavīgi, iemācot atļauto un neatļauto vietu atpazīšanu.

Apgriez nagus.

Mājas kaķi, kuru nagi netiek izmantoti dažādām aktivitātēm, var izaugt ļoti gari. Neapgriezti tie var ieaugt pēdu spilventiņos un izraisīt infekcijas, sāpes, pārvietošanās grūtības, kā arī tualetes neizmantošanu. Pārbaudi sava kaķa nagus katru otro nedēļu un pārliecinies vai nav pienācis laiks tos apgriezt.

Par asiem nagiem un glābtām mēbelēm,

Tavs Whisker

Seko mums Facebook