Kāpēc suņi pēc mazgāšanās “jūk prātā”?

Blogs suņiem
30 Mar, 2019

Kāpēc suņi pēc mazgāšanās “jūk prātā”?

Ja mazgāsi suni, visticamāk, pēc tam viņš skries pa māju un uzvedīsies diezgan traki. Pēc vannošanās būs īsts emociju uzliesmojums. Suņi tā uzvedās, jo jūt atvieglojumu, purinās, lai ātrāk nožūtu un vārtās, lai tiktu vaļā no jaunās, dīvainās smaržas. Tādā veidā atbrīvojas no nervozitātes vai arī vienkārši izrāda prieku.

1. Atvieglojums

Ja vien tev nav suns, kam patīk mazgāties, tad šo situāciju pazīsti ļoti labi. Tavs suns ir kaut kur sasmērējies vai vienkārši kādu laiku nav mazgāts – ir pienācis vannošanās laiks! Pretošanās sākās brīdī, kad suns jau zina, ka tu kaut vai tikai domā par viņa mazgāšanu un stress jau sāk parādīties tajā pašā brīdi. Kad beidzot viss ir aiz muguras, suns ir sajūsmināts. Un vienīgais veids kā izpaust savas emocijas ir skriet apkārt. Tas ir atvieglojums – atbrīvošanās no negatīvās enerģijas.

 

 

View this post on Instagram

 

Cuckoo🌀🤡🌀 #weirdo #nuttywhippet #weirdowhippet #afterbathzoomies #zoomies #whippet #whippetsofinstagram

A post shared by Twiggy (@twiggy_thewhippet) on

2. Jauna, dīvaina smarža

Tikko izmazgāts suns saimnieku padara ļoti laimīgu, bet kā ir ar pašu suni? Jāsaka – ne tik ļoti. Ne tikai tāpēc, ka suņa smaržu uztvere ir daudz spēcīgāka nekā mums, bet arī tāpēc, ka viņu kažoku ir pārņēmusi jauna, nepazīstama smarža. Atrisinājums? Sprintot apkārt un vārtīties katrā iespējamā vietā, lai tikai atbrīvotos no jaunās un atgūtu savu iepriekšējo smaržu. Vēlme smaržot pēc dubļiem, zāles un citiem netīrumiem ir ierakstīts suņu DNS.

3. Nožūšana

Jautājumam, kāpēc suņi dīvaini uzvedas pēc vannas var būt arī pavisam vienkārša atbilde – lai nožūtu. Kamēr mēs lietojam fēnu, lai izžāvētu matus, suņi ne vienmēr tiek izfēnoti, tāpēc viņi rīvējas pret paklājiem, gultām, sienām un izpurinās, lai varētu ātrāk nožūt.

Gribi vairāk iepazīt savu mīluli? Izlasi rakstu “19 fakti, ko tu nezināji par savu suni”.

 

 

View this post on Instagram

 

This couch is MINE! #dogsafterbaths

A post shared by Tracie Weber (@dana_luke) on

Vai tavam sunim pēc mazgāšānās arī ir šādas emocijas?

 

Tavs Whisker

Seko mums Facebook