Kucēni

15 Jūn, 2019

Kucēni

Nekas nevar būt labāks par mīluļa ienākšanu ģimenē. Tas ir nopietns un atbildīgs lēmums, kas jāpieņem pārdomāti. Tādēļ esam sagatavojuši nelielu ieskatu tam, lai atvieglotu kucēna iegādi un nonākšanu jaunajā ģimenē.

Vislabāk iegādāties kucēnu, kuru pats varēsiet audzināt un apmācīt. Atcerieties – kucēns daudz ātrāk nekā pieaudzis suns iejūtas svešos apstākļos un uzreiz pieņem savu jauno saimnieku. Iegādājoties kucēnu, esiet gatavs, ka mājās kādu laiku valdīs juceklis. Mazs kucēns mēdz košļāt dažādus priekšmetus un savas dabiskās darīšanas nokārtot mājās.

Pirmoreiz atstāts vienatnē rej vai smilkst. Kucēna saimniekiem jābūt iecietīgiem. Pārdomāta audzināšana un uzmanība labvēlīgi ietekmē kucēna attīstību un ar laiku viņš iemācīsies paklausīt saimnieka komandām.

 

Veselīgi kucēni

Neuztraucieties, ja pēc sparīgām rotaļām mazie kucēni stundām ilgi guļ. Tas neliecina, ka kucēni ir saslimuši, viņi ir tikai noguruši. Arī nokļuvis jaunajā miteklī, kucēns ir mazkustīgāks nekā pieaudzis suns. Vērojiet sava mīluļa veselības stāvokli un noteikti pievērsiet uzmanību viņa ēstgribai un kustīgumam, kā arī pārliecinieties, vai kucēns nav savainojies. Uzpūties vēderiņš var liecināt par cērmēm. Ja vēlieties, lai kucēns izaugtu par spēcīgu suni, viņš laikus jāattārpo, tādēļ nevilcinities lūgt padomu veterinārārstam.

Kucēna bērnība

Kucēna kažoks nav tik kupls vai krāšņs kā viņa mātei, tomēr ar laiku tas mainās un kļūst tāds pats kā pieaugušiem suņiem. Līdz sešu mēnešu vecumam kucēnam vajadzētu iemācīties prasīties ārā, lai nokārtotu dabiskās vajadzības. Jau no mazotnes viņš jāradina staigāt gan saitē, gan bez tās. Pirmajām pastaigām labāk izvēlēties klusas, nomaļas vietas, kur nav lielu ceļu, citu dzīvnieku. Ja kucēns izraujas brīvībā, necentieties viņu panākt, jo parasti tā ir tikai spēle. Stāviet un sauciet viņu atpakaļ. Kucēns drīz vien atgriezīsies.

Tuvāk pilngadībai

Kucēnam paaugoties, viņa ārējais veidols sāk mainīties straujāk. Piemēram, vācu aitu suņa kucēniem apmēram sešu mēnešu vecumā ausis uzlejas stāvus. Tā nenotiek tikai ļoti retos gadījumos. Dažu šķirņu kucēniem kažoka krāsojums atšķiras no pieaugušu suņu kažoka krāsas. Līdz sešu mēnešu vecumam var mainīties arī citas iezīmes, piemēram, acu krāsa.

Kucēna lielums

Visi kucēni neatkarīgi no šķirnes piedzimstot ir aptuveni vienādos lielumos. Tikai vēlāk augumā lielāko suņu šķirņu kucēni, piemēram, šarpejs, sāk augt ātrāk nekā mazo suņu šķirņu, piemēram, kokerspaniela kucēni. Nepārslogojiet mazos kucēnus ar fiziskiem vingrinājumiem. Vislabāk regulāri doties ikdienas pastaigās.

Kā izvēlēties kucēnu?

Vispirms izlemiet, kādas šķirnes kucēnu iegādāties. Nākamais solis – sazinieties ar profesionāliem suņu audzētājiem. Informāciju par viņiem atradīsiet Latvijas Kinoloģijas federācijā. Maksa būs atkarīga no kucēna radurakstiem un šķirnes popularitātes. Aptuveni divu mēnešu vecumā kucēns jau ēd patstāvīgi un var doties uz jaunajām mājām. Pirms iegādāšanās kucēnu vēlams pārbaudīt veterinārārstam. Ne visi cilvēki vēlas un var atļauties iegādāties šķirnes suni, tāpēc paturiet prātā, ka arī jaukteņi un bezšķirnes suņi var būt lieliski ģimenes mīluļi. Tikai ir ļoti grūti noteikt, cik liels izaugs mazais jauktenis.

Kam jāpievērš uzmanība iegādājoties kucēnu?

 icon-bell Vai mugurkauls nav izvērsts uz āru;

 icon-bell Vai kažokā nav utis un blusas;

 icon-bell Vai tīras ausis;

 icon-bell Vai no acīm neizdalās strutaini izdalījumi;

 icon-bell Vai kucēns ir aktīvs un enerģisks;

 icon-bell Kāds ir rudimentārais pirksts;

 icon-bell Vai nav liels vēders (tas var liecināt par zarnu parazītiem);

 icon-bell Vai ir tīra anālās atveres zona;

 

Par veselīgiem un laimīgiem kucēniem,

Whisker

Seko mums Facebook