Piemērotākās suņu šķirnes dzīvoklim

Suņu šķirnes dzīvoklim
25 Feb, 2020

Piemērotākās suņu šķirnes dzīvoklim

Ja dzīvojat dzīvoklī, iespējams, šaubaties par suņa iegādi. Tomēr daudzi suņi var lieliski justies arī nelielās platībās. Meklējiet mazas un vidējas šķirnes, lai gan dažas lielās šķirnes arī var būt piemērotas dzīvošanai dzīvoklī. Vissvarīgāk ir izvēlēties šķirni, kas parasti ir klusa un ar zemu vai vidēju enerģiju. Piedāvājam iepazīties ar 10 labākajiem dzīvokļu suņiem.

Jebkuram sunim, neatkarīgi no šķirnes, nelielā telpā var kļūt garlaicīgi, izraisot destruktīvu uzvedību. Tāpēc fiziski nodarbiniet suni, izmēģiniet interaktīvās spēles vai rotaļlietas garīgai stimulēšanai.

1. Basets

Baseti parasti ir zemas aktivitātes suņi. Lai gan ir zināms, ka liela daļa basetu rej vai gaudo, tomēr vairums basetu rej mazāk par citiem dzinējsuņiem. Basets ir mēreni enerģisks, bet ar vecumu mēdz kļūt mazāk aktīvs. Lielākajai daļai patīk ikdienas pastaigas, bet daudz fiziskas aktivitātes nav nepieciešamas.

Basets

Šķirnes pārskats

Svars: Mātīte 20–27 kg, tēviņš 23–29 kg
Augstums: Mātīte 28–36 cm, tēviņš 30–38 cm
Mūža ilgums: 10-12 gadi Fiziskās īpašības: Garas ausis, zems ķermenis,krāsas ietver melnu, brūnu, baltu un citas

2. Bišons frise

Bišoni ir iecienīti starp cilvēkiem, kuriem patīk nelieli suņi. Parasti tie ir lojāli un laimīgi mīluļi ar vidēju enerģijas līmeni. Lai arī ir zināms, ka daudzi mazi suņi ir lieli rējēji, bišons frise nemēdz būt tik skaļš. Ikdienas rotaļu sesijām un pastaigām vajadzētu būt pietiekamām, lai izpildītu bišonu vajadzību pēc aktivitātēm.

Bišons frise

Šķirnes pārskats

Svars: Mātīte 3–5 kg, tēviņš 3–5 kg 
Augstums: Mātīte 23–28 cm, tēviņš 23–30 cm
Mūža ilgums: 12 līdz 15 gadi Fiziskās īpašības: Mīksts kažoks; krāsas ietver baltu, baltu un aprikožu, kā arī baltu un krēmkrāsu

3. Buldogs

Buldogs ir vidēja izmēra suns ar mērenu enerģijas līmeni. Būs nepieciešama regulāra fiziskā slodze, taču šķirnei ir diezgan zema aktivitātes tolerance, tādēļ pietiks ar ikdienas pastaigām un dažādām spēlēm. Buldogi parasti ir lojāli, dzīvespriecīgi kompanjoni. Lielākoties ir diezgan klusi, ja vien neiebilstat suņa krākšanai.

Buldogs

Šķirnes pārskats

Svars: Mātīte 18–23 kg, tēviņš 23–25 kg 
Augstums: Mātīte 31–40 cm, tēviņš 31–40 cm
Mūža ilgums: 8 līdz 10 gadi Fiziskās īpašības: Spēcīgs, muskuļots ķermenis, īsa seja; krāsas ietver dzeltenīgu, sarkanu, baltu, brūnu un citas

4. Kavaliera kinga Čārlza spaniels

Kavaliera kinga Čārlza spaniels parasti ir optimistisks un dzīvespriecīgs, kā arī mierīgs un maigs. Tam ir vidējs enerģijas līmenis, tādēļ pietiks ar ikdienas pastaigām un spēlēm. Bet tas, kas patiesībā iepriecina šo suni, ir jūsu sabiedrība. Šis suns var būt mēreni skaļš un lielākoties būs priecīgs vienkārši mierīgi pasnaust uz dīvāna.

Kavaliera kinga čārlza spaniels

Šķirnes pārskats

Svars: Mātīte 5,9–8,2 kg, tēviņš 5,9–8,2 kg 
Augstums: Mātīte 30–33 cm, tēviņš 30–33 cm
Mūža ilgums: 9 līdz 14 gadi Fiziskās īpašības: Vidēja garuma, zīdains kažoks; krāsas ietver melnu un dzeltenbrūnu, melnbaltu un citas

5. Čivava

Mazā čivavas ķermenī mājo liela personība. Šķirnei ir vidējs vai augsts enerģijas līmenis, kas prasa ikdienas pastaigas un rotaļas, taču tā mazais izmērs nozīmē, ka neliels dzīvoklis ir atbilstoša telpa. Daži čivavas var būt diezgan skaļi, it īpaši, kad viņi dzird potenciālos “iebrucējus”. Lai arī dzīvnieks ir pavisam neliels, šai šķirnei apmācības var ļoti noderēt.

čivava

Šķirnes pārskats

Svars: 1,5–3 kg 
Augstums: līdz 15 cm
Mūža ilgums: 12 līdz 20 gadi Fiziskās īpašības: gludspalvains vai garspalvains; krāsas ietver melnu, dzeltenbrūnu un citas

6. Ķīnas cekulainais suns 

Ķīnas cekulainais suns mēdz būt modrs un sirsnīgs, baudot laiku kopā ar ģimeni. Viņu mazais izmērs un vidējais enerģijas līmenis ir lieliski piemērots dzīvei nelielā platībā. Tomēr, neskatoties uz viņu smalko izskatu, viņi ir spēcīgi sportisti. Suņu sports un interaktīvās spēles ir ideāli piemērotas, lai vingrinātu prātu un ķermeni.

Šķirnes pārskats

Svars: Mātīte 2,3–5,4 kg, tēviņš 2,3–5,4 kg 
Augstums: Mātīte 23–30 cm, tēviņš 28–33 cm
Mūža ilgums: 13 līdz 15 gadi Fiziskās īpašības: Kailais suns, kuram apmatojums ir tikai galvvidū, uz ķepām un arī astes galā; “pūderslotiņas” suns ar maigu apmatojumu un mīkstu pavilnu. Krāsas ietver melnu, zilu, krēmkrāsu un citas

7. Greihaunds

Iespējams, ka šī šķirne ir pazīstama ar piedalīšanos skriešanas sacīkstēs, bet patiesībā tie ir vislielākie dīvāna draugi. Lai arī greihaundi izbauda labu skrējienu, viņiem nav pietiekami izturības, lai būtu nepieciešams vairāk nekā ikdienas pastaigas. Šie suņi mēdz būt ārkārtīgi sirsnīgi un, atstājot vienus, var skaļi sūdzēties. Apmācība nošķiršanas trauksmes novēršanai var palīdzēt.

Greihaunds

Šķirnes pārskats

Svars: Mātīte 26–34 kg, tēviņš 27–40 kg 
Augstums: Mātīte: 68–71 cm, tēviņš 71–76 cm
Mūža ilgums: 10 līdz 14 gadi Fiziskās īpašības: Garš, šaurs ķermenis; īss kažoks; krāsas ietver melnu, zilu, sarkanu, baltu un citas

8. Maltas zīda suns

Rotaļīgi un maigi, maltieši vienmēr sagādā saimniekiem prieku. Šī šķirne prasa tikai pamata ikdienas aktivitātes, ieskaitot pastaigas un rotaļas. Turklāt, salīdzinot ar daudziem citiem maziem suņiem, šķirne nav tik vokāla. Šim sunim neko vairāk, kā sēdēšanu klēpī un jūsu sirsnību, nevajag.

Maltas zīda suns

Šķirnes pārskats

Svars: Mātīte 3-4 kg, tēviņš 3–4 kg 
Augstums: Mātīte 20–23 cm, tēviņš 21–25 cm
Mūža ilgums: 12 līdz 15 gadi Fiziskās īpašības: Balts kažoks

9. Pūdelis

Visu izmēru pūdeļi (toipūdelis, miniatūrie un standarta) var labi iejusties dzīvokļos. Šie suņi ir inteliģenti un ar vidēju vai augstu enerģijas līmeni. Dažiem pūdeļiem, iespējams, būs nepieciešamas papildus aktivitātes, lai būtu priecīgi un negarlaikotos nelielās platībās. Bet par laimi, viņiem ir tendence būt disciplinētiem un paklausīgiem, ja ir izieta pienācīga apmācība.

Pūdelis

Šķirnes pārskats

Svars: Toipūdelis 1.8 – 2.7 kg, miniatūrais pūdelis 4.5 – 6.8 kg, 
standarta pūdelis 18 – 31 kg 
Augstums: Toipūdelis 24 – 28 cm, miniatūrais pūdelis 28 – 35 cm, standarta pūdelis 35 – 45 cm Mūža ilgums: 12 līdz 15 gadi Fiziskās īpašības: Cirtains, blīvs kažoks; krāsas ietver baltu, aprikožu, melnu, brūnu un citas

10. Šicū

Šicū ir laimīgs, sirsnīgs un rotaļīgs mazs suns, kuram nav nepieciešams vairāk kā ikdienas pastaigas un vispārēja apmācība. Šķirnes pārstāvji mēdz ļoti pieķerties saviem iecienītākajiem cilvēkiem. Bet, ja jums tie jāatstāj mājās, viņi, visticamāk, priecīgi atpūtīsies, gaidot jūsu atgriešanos.

Šicū

Šķirnes pārskats

Svars: Mātīte 4–7.2 kg, tēviņš 4–7.2 kg
Augstums: Mātīte 20–28 cm, tēviņš 20-28 cm
Mūža ilgums: 10 līdz 16 gadi
Fiziskās īpašības: Garš, krītošs kažoks;
krāsas ietver melnu, zilu, brūnu, zeltu,
sudrabu, sarkanu un citas

Tavs Whisker