Suņi ilgdzīvotāji – Top 10

19 Aug, 2019

Suņi ilgdzīvotāji – Top 10

Esot par suņa saimnieku, visgrūtāk ir tas, ka mīluļi nedzīvo pietiekami ilgi. Ja pērkat suni, pārliecinieties, ka mīluli iegādājaties no pazīstamas un labu reputāciju ieguvušas audzētavas. Audzētāji būs veikuši vecāku veselības pārbaudes, lai samazinātu riskus iemantot kādas slimības. Neaizmirstiet par iespēju adoptēt mīluli no patversmes, jo tas ne tikai izglābs sunim dzīvību, bet, visticamāk, mīlulis nodzīvos ilgu mūžu, jo ir pierādīts, ka jaukteņi dzīvo ilgāk nekā tīršķirnes suņi.

Pārliecinieties, ka esiet izvēlējies augstas kvalitātes barību, kā arī nodrošiniet savam mīlulim daudz vingrinājumu. Pētījumi liecina, ka suņu aptaukošanās var krasi samazināt viņu dzīves ilgumu.

Suņa izmērs var ievērojami ietekmēt viņa ilgmūžību. Mazie suņi parasti dzīvo ilgāk nekā lielākas šķirnes. Ja vēlaties iegūt maksimālo gadu skaitu ar saviem mīļajiem suņiem, tad neizvēlieties pavisam lielās suņu šķirnes. Viņi, reti nodzīvo ilgāk par 8 gadiem.

Zemāk ir dažas no šķirnēm, kuras ir pazīstamas ar savu ilgmūžību.

1. Čiuaua

Nelielais čivava var šķist smalks, pat trausls, taču, domājams, ka šī ir šķirne, kurai ir vislielākais dzīves ilgums. Bieži būs novērojams, ka čivava dzīvo vairāk nekā 15 gadus un daži pat nodzīvo 20 gadus. Čivava, vārdā Megabaits, nomira 2014. gadā, 20 gadu un 265 dienu vecumā.

Kaut gan, to lieluma un popularitātes dēļ, čivava nav bez veselības problēmām. Neskatoties uz lielumu, čivavām joprojām ir nepieciešama pietiekami liela fiziskā slodze un apmācība, lai izvairītos no problemātiskas uzvedības. Tomēr čivavas var būt ļoti jauki, mazu suņu personāži.

Suņi ilgdzīvotāji

2. Taksis

Nav nekas neparasts satikt taksi, kurš ir vecāks par 15 gadiem. Taksis, vārdā Chanel, tika ierakstīts Ginesa Pasaules rekordu grāmatā kā vecākais dzīvais suns. Suns nodzīvoja 21 gadu. Neskatoties uz šo suņu izturību, takšiem var būt, ar vecumu saistītas, veselības problēmas. Jums jāpalīdz taksim uzturēt optimālu svaru. Aptaukošanās var palielināt iespēju saslimt ar sāpīgām muguras problēmām.

Suņi ilgdzīvotāji

3. Toipūdelis

Rotaļīgais un izcili inteliģentais toipūdelis var būt par lielisku ģimenes mājdzīvnieku. Nenovērtējiet par zemu enerģijas daudzumu, kas tiem piemīt, un treniņu daudzumu, kas nepieciešams, lai uzturētu fizisko un garīgo veselību. Nav nekas neparasts, ja redzam, ka šīs šķirnes mīluļi sasniedz 18 gadu vecumu. Tiek uzskatīts, ka toipūdelis, vārdā Lady, kura dzīvoja līdz 1937. gadam, bija nodzīvojusi līdz 28 gadiem.

Cik ilgi dzīvo suņi

4. Džeka Rasela terjers

Džeka Rasela terjers ir vēl viena šķirne, kuru nav retums redzēt dzīvojam līdz 16 gadu vecumam. Džeka Rasela terjers ir arī Ginesa pasaules rekordu sarakstā kā vecākais suns, kurš tajā laikā dzīvoja. Vilijs sasniedza 20 gadu vecumu, pirms devās uz citiem medību laukiem 2014. gadā. Tomēr, šī šķirne nav klēpja sunītis un mīluļi tika paredzēti darbam. Tādas īpašības kā spēks, drosme un enerģija ir saglabājusies līdz pat šai dienai.

Suns dzīvo

5. Šitcu

Vēl viens mazs suns, kurš parasti tiek uzskatīts par ilgdzīvotāju un sasniedz 15 gadu vecumu. Šitcu draudzīgais temperments un pielāgošanās spēja padara tos par populāru šķirni. Ja tie netiek regulāri frizēti, tad kažoks prasa lielu kopšanu, tāpēc jābūt gataviem veltīt laiku apkopei. Šitcu suns, Smokey, nodzīvoja spožu mūžu un 2014. gadā devās aizsaulē 28 gadu vecumā.

Suns ilgdzīvotājs

6. Maltas zīda suns

Maltas zīda suņi parasti tiek uzskatīti par ārkārtīgi veselīgu suņu šķirni. Tas nozīmē, ka viņi regulāri pārsniedz 15 gadu vecumu. Šī ir šķirne, kura alkst pēc kompānijas un pieķeršanās. Tas nozīmē arī to, ka viņiem var būt tendence uz atšķirtības trauksmi, ja viņus atstāj vienus uz ilgāku laiku vai arī, ja nav iemācīti būt vieniem.

Suns ilgdzīvotājs

7. Jorkšīras terjers

Jorkšīras terjeri ir populāra un inteliģenta suņu šķirne, taču tos nevajadzētu uzskatīt par klēpja suņiem. Mājdzīvniekam ir terjera iezīmes, un, kaut arī ir uzticami un sirsnīgi pret ģimeni, viņiem ir spēcīgi sargāšanas instinkti. Tā rezultātā terjers var būt vokāls un ar tieksmi aizsargāties. Nav nekas neparasts dzirdēt par jorkiem, kuri nodzīvojuši no 16 līdz 18 gadiem.

Suņi ilgdzīvotāji

8. Pomerānijas špics

Pomerānijas špici ir pazīstami kā draudzīgi, taču reizēm pārāk aizrautīgi. Špics, tāpat kā, Jorkšīras terjers, parasti ir ārkārtīgi uzticīgs savai ģimenei, un kā zināms, viņi ir arī nedaudz kā sargsuņi. Ar pareizu apmācību šos suņus var padarīt par lielisku ģimenes mīluli. Vecākais reģistrētais Pomerānijas špics sasniedza 21 gadu vecumu un nav nekas neparasts, ka viņi dzīvo ilgāk par 15 gadiem.

9. Šiba-inu

Puske, kura bija Siba-inu jauktenis, nomira 2011. gadā, 26 gadu vecumā. Šīs vidēja lieluma šķirnes mūžs ir ilgs un viņi bieži var nodzīvot līdz 15 gadiem. Kaut arī šī šķirne nav visiem piemērota, viņi ir ļoti spēcīgas gribas un šo suņu popularitāte aug. Siba-inu šķirnes suņi ir tīrīgi, klusi, pielāgojami, veselīgi un lojāli.

10. Austrālijas ganu suns

Austrālijas ganu suns (zināms arī kā zilais hīlers) nav pazīstams ar to, ka tam ir tikpat ilgs mūžs kā dažām no mazākajām suņu šķirnēm. Tomēr, viņus regulāri redz dzīvojam līdz 15 gadu vecumam un dažreiz pat ilgāk. Viņu dzīves ilgums parasti ir ilgāks nekā citu līdzīga lieluma suņu sķirnēm. Vecākais suns, kas reģistrēts ir Austrālijas ganu suns. Bluey, mirusi 1939. gadā ievērojamā 29 gadu vecumā. Austrālijas ganu suns parasti netiek uzskatīts par labāko suņa izvēli iesācējiem. Šie suņi ir ārkārtīgi inteliģenti, ar lielu vēlmi aktīvi darboties, kā arī, labprāt, piedalīsies konkurējošos suņu sporta veidos.

Gēni, uzturs un dzīvesveids lielā mērā ietekmēs jūsu suņa ilgmūžību. Ja vēlaties, lai jums būtu suns, kurš pēc iespējas vairāk gadus pavadītu kopā ar jums, izvēlieties mazāku suni un tas paaugstinās iespējas, ka kopā būsiet ilgāk.

Mazs suns nenozīmē, ka jums būs vienkārši klēpja sunītis. Bieži vien mazāki suņi ir ļoti gudri un kaismīgi, tādēļ mīluļiem vajadzētu sniegt atbilstošus vingrinājumus, apmācību un garīgus treniņus. Tas palīdzēs suņiem nodrošināt laimīgu un veselīgu dzīvi, kā arī neļaus veidoties problemātiskai uzvedībai.

Vēlies uzzināt vai esi suņu šķirņu eksperts? Aizpildi testu šeit un uzzini rezultātus!

 

Par mīluļu ilgmūžību,

Tavs Whisker