Cik ilgi suns var palikt vienatnē?

29 Sep, 2019

Cik ilgi suns var palikt vienatnē?

Būt suņa saimniekam, nozīmē plānošanu. Tādēļ organizējiet savu darba laiku, izbraukumus un pasākumus tā, lai vienmēr laicīgi varat nokļūt mājās. Visdrīzāk dažreiz sanāk izlaist kādu pasēdēšanu, jo jūtaties vainīgs, atstājot suni mājās vienu. Suņi izbauda cilvēku kompāniju, taču tas nenozīmē, ka atstāt viņus mājās vienus ir slikti vai bīstami.

Cik bieži suns jāved pastaigā?

Pirmais jautājums, ko lielākā daļa cilvēku uzdod, atstājot suni mājās vienu, ir šāds: cik ilgi mans suns var iztikt bez došanās pastaigā? Pēc ekspertu domām, suņiem parasti būtu nepieciešama neliela pastaiga trīs līdz piecas reizes dienā.

Šī nepieciešamība katram sunim ir atšķirīga, tomēr kucēniem un senioriem ir jānodrošina biežākas pastaigas. Cik ilgi suns var “izturēt”, pirms ir nepieciešama pastaiga? Šeit ir norādīti laika ierobežojumi suņiem dažādos vecumos.

  • Kucēni: viena stunda katra mēneša vecumā (tātad 3 mēnešus vecs kucēns var gaidīt 3 stundas).
  • Pieauguši suņi (1 gads un vairāk): līdz astoņām stundām, bet ideālā variantā – ne vairāk kā sešas.
  • Seniori (8 gadi un vecāki): atkarībā no lieluma un veselības stāvokļa, bet aptuveni no divām līdz sešām stundām.

 

Cik bieži suns jāved ārā

Protams, iepriekšminētie aprēķini mainās atkarībā no suņa lieluma, veselības stāvokļa un paradumiem. Bet jebkuram sunim, kurš spiests pārāk ilgi turēt urīnu, pastāv risks iegūt urīnceļu infekcijas, akmeņu vai kristālu veidošanos.

Turklāt, urīna turēšana pārāk ilgi ir vienkārši nekomfortabla un var izraisīt “negadījumus”. Drošības un ērtības labad, nodrošiniet pastaigu ik pēc četrām līdz sešām stundām.

Pārsvarā darba dienu garums ir no astoņām līdz desmit stundām, tāpēc, ja pusdienās nevarat izvest suni nelielā pastaigā, noalgojiet suņu staidzinātāju, kurš nodrosīnās nepieciešamo aprūpi jūsu prombūtnē.

Aktivitātēm ir liela nozīme

Ārpus nelielajām pastaigām, sunim dienas laikā ir nepieciešamas fiziskas aktivitātes. Neatkarīgi no suņa enerģijas un sagatavotības līmeņa, aktivitātes palīdz:

  • Saglabāt veselību
  • Uzlabot gremošanas sistēmas darbību
  • Stimulēt prātu
  • Sadedzināt kalorijas
  • Izvairīties no garlaicības (un garlaicības izraisītu destruktīvu uzvedību)

Nepieciešamību pēc aktivitātēm izšķir suņa vecums, šķirne un veselība.  Suņiem ar augstu enerģijas līmeni, ir nepieciešamas intensīvākas un ilgstošākas aktivitātes; šķirnes ar zemāku enerģijas patēriņu un vecāki suņi var būt nodarbināti ievērojami mazāk. Tomēr katram sunim ir jāizkustina kājas vismaz pāris reizes dienā.

suņu pastaigas

Kopumā veseliem suņiem katru dienu ir nepieciešamas apmēram 60 minūtes mērenas aktivitātes, taču tām nav jābūt nepārtrauktām. Pirms atstājat suni mājās vienu uz ilgāku laiku, pavadiet 20-30 minūtes, vedot īsā pastaigā vai rotaļu sesijā. Noguriet suni un tad arī viņa laiks vienatnē būs daudz relaksējošāks.

Pēc tam pusdienlaika pārtraukumā (jūs vai palīgs) izvedīs suni pastaigā un, protams, vakarā pavadīt kvalitatīvu laiku kopā! Ja suns ir nemierīgs vai destruktīvs jūsu prombūtnes laikā, iespējams, ka viņiem ir nepieciešama biežāka un intensīvāka fiziskā slodze. Konsultējieties ar savu veterinārārstu, lai noteiktu jūsu mājdzīvniekam ideālu aktivitāšu daudzumu.

Neaizmirstam arī par garīgās aktivitātes nozīmi

Papildus pastaigām un fisiskām aktivitātēm, kuras ir nepieciešams katru dienu, garīgās aktivitātes ir tikpat svarīgas, lai jūsu labākais draugs būtu vesels, laimīgs un labi uzvestos.

Kucēniem un jauniem suņiem ir nepieciešama lielāka izpausme nekā pieaugušajiem, taču visiem suņiem dienas laikā ir nepieciešama noteikta garīga stimulācija. Bez tās viņiem var kļūt garlaicīgi un mīluļi var kļūt destruktīvi, ja tos atstāj vienus.

Neatkarīgi no tā, vai tā ir apmācība, aizraujoša pastaiga apkārtnē, rotaļāšanās vai iekštelpu nodarbes, šīs aktivitātes palīdz sunim būt veselīgam un pārvarēt laiku, ko pavada vienatē. Šeit lasiet vairāk par to kā nodarbināt suni savā prombūtnes laikā.

Suns viens mājās

Katrs suns ir individuāls, tādēļ var atšķirties laiks, ko katrs var pavadīt vienatnē. Tomēr katram sunim ir nepieciešamas periodiskas pastaigas, fiziskās aktivitātes un garīga stimulācija. Ja jūsu darba grafiks ir tāds, ka suns lielāko dienas daļu mājās pavada vienatnē, apsveriet iespēju uzticēt savu mīluli auklei, lai pavadītu kopīgi laiku vai izvestu pastaigās.

Suņu staidzinātājs vai aukle nodrošinās aktivitātes, kas mīlulim nepieciešams dienas laikā, kā arī palīdzēs jums justies labāk jūsu prombūtnes dēļ!

 

Tavs,

Whisker