bezspalvas kaķi
24 Mai, 2020

9 labākās bezspalvu kaķu šķirnes

Bezspalvu kaķu šķirnes ir ģenētiskas mutācijas rezultāts. Dažiem bezspalvu kaķiem ir ļoti sīks apmatojums, bet citi ir pavisam gludi. Šiem kaķiem ir nepieciešama īpaša aprūpe – palīdzība, lai saglabātu siltumu, kā arī jāpasargā āda no saules. Dažiem kaķiem ir nepieciešamas regulāras vannas, lai novērstu eļļas uzkrāšanos uz ādas.

22 Apr, 2020

Cik vecs ir tavs kaķis pēc cilvēka gadiem?

Ir vairākas metodes, kas ļauj kaķu saimniekiem noteikt mājdzīvnieka vecumu un šajā procesā parasti tiek izmantoti vidējie rādītāji. Citiem vārdiem sakot, katram kaķim ir dažādas attīstības pakāpes. Daži tīršķirnes kaķi, piemēram, Meinkūns, nobriest daudz lēnāk nekā citi un tikai trīs vai četros gados sasniedz pilnīgu attīstību.

20 Jūl, 2019

10 gudrākās kaķu šķirnes

Abesīnietis ir ne tikai gudrs kaķis, bet arī viena no populārākajām šķirnēm pasaulē. Spodrā kažoka īpašnieks ir aktīvs kaķis un sirsnīgs pret cilvēkiem. Viņi ir ļoti gudri un ļoti pielāgojas savu saimnieku darbībām. Abesīnieši nav klēpju kaķi, tomēr viņiem ir nepieciešama cilvēka uzmanība. Kā arī, tie izbauda cita mīluļa kompāniju.

29 Jūn, 2019

Kaķis

Ir pagājuši vismaz četri tūkstoši gadu kopš kaķi pirmo reizi ienākuši cilvēka mājās un, visticamāk, tādēļ, lai ķertu žurkas un peles. Mūsdienās kaķus lielākoties tur kā mājdzīvniekus un cilvēku kompanjonus. Cilvēki visā pasaulē mīl kaķus tādēļ, ka tie ir skaisti, maigi un mīloši. Kaķa uzturēšanas izmaksas nav lielas un viņi ir ļoti tīrīgi. Kaķi stundām ilgi sevi kopj un viņus ir viegli iemācīt iet uz kastīti.